Шиникова загуби на финала на двойки в Германия

Шиникова загуби на финала на двойки в Германия

Българската тенисистка Изабелла Шиникова загуби на финала на двойки на турнира на червени кортове в Лайпциг (Германия) с награден фонд 40 хиляди долара.

33-годишната българката и представителката на домакините Лола Гиза отстъпиха пред четвъртите поставени Со-хюн Парк (Република Корея) и Пеангтарн Плипуеч (Тайланд) с 1:6, 4:6 за точно час на корта.

Шиникова и Гиза допуснаха три пробива в първия сет, а във втората част се игра равностойно до 3:3, след което номер 4 в схемата взеха три от следващите четири гейма и затвориха мача.

Българката има 32 спечелени трофея при дуетите в кариерата си от турнирите на Международната федерация по тенис (ITF), но за последно тя стана шампионка през 2023 година в Монастир (Тунис).

Григор Димитров започва срещу австралиец в Майорка

При успех на старта Гришо ще срещне Абдула Шелбаи

Иван Иванов отпадна на старта в квалификациите на „Уимбълдън"

България ще има представителки и в квалификациите при жените - Виктория Томова и Елизара Янева

Гришо прогресира в ранглистата преди "Уимбълдън"

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отбеляза прогрес в световната ранглиста

Аржентинец шокира всички и грабна титлата в “Куинс”(ВИДЕО)

Първата ракета на “гаучосите” повали бивш шампион в турнира

Франсис Тиафо е новият шампион в Хале (ВИДЕО)

Американецът сломи сънародника Тейлър Фриц

Иван Иванов започва срещу унгарец в квалификациите на „Уимбълдън“

Националът на България за Купа „Дейвис" Иван Иванов ще се изправи срещу Шомбор Пирош (Унгария), №175 в световната ранглиста, в дебютното си участие в квалификациите на третия за годината турнир по тенис от Големия шлем „Уимбълдън" при мъжете