Стоусър: Много съм щастлива да започна с победа в София

Стоусър: Много съм щастлива да започна с победа в София

Играта ми вървеше, усмихна се австралийката след успеха над Елена Веснина

Австралийката Саманта Стосър започна с победа участието си на Garanti Koza WTA Турнира на шампионките в София. В среща от група Средец австралийката се наложи с 6:3, 6:3 над Елена Веснина (Русия) след 75 минути игра.
 
"Много съм щастлива, че спечелих първия си двубой тук. Играта ми вървеше добре днес. В началото на втория сет Елена успя да намери начин да ми противодейства, в тези моменти тя успя да ме надиграе и се радвам, че успях да се върна в мача", коментира австралийката Стосър минути след успеха, цитирана от БТА.

Стоусър демонстрира стабилен начален удар и не допусна изненади при собствен сервис. В осмия гейм австралийската състезателка проби за 5:3, след което задържа подаването си за крайното 6:3.
 
В началото на втората част Веснина поведе с 3:0, с един пробив, но след това Саманта Стосър спечели шест поредни гейма и приключи мача за по-малко от един час игра.
 
Наша тенисистка печели турнир в академията на Надал

Мая Мичева спечели титлата на сингъл при момичетата на турнир до 14 години от трета категория на Тенис Европа в академията на Рафаел Надал в Манакор (Испания). 

Диа Евтимова със сериозен прогрес в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отбеляза спад с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 132-ва позиция с 557 точки.

Григор Димитров има нов треньор

Това е Ксавие Малис, който в момента е на 45 години

Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат