Свитолина обърна Халеп и вдигна титлата в Рим

Украинката спечели четвърти турнир за сезона

Елина Свитолина от Украйна спечели трофея на турнира на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 3 милиона долара. Поставената под номер 8 Свитолина надделя на финала над шестата поставена Симона Халеп (Румъния) с 4:6, 7:5, 6:1 след малко повече от два часа игра.

Така 22-годишната украинка заслужи четвърта титла за сезона и общо осма в кариерата си.

Халеп нанесе първи удар в мача. След серия от четири поредни гейма тя поведе с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет. Румънката откри втората част с пробив, но постепенно Свитолина овладя инициативата и обърна до 3:1, а след това при 5:3 сервираше за изравняване на резултата, но пропусна сетбол и беше пробита.

Халеп изравни за 5:5, но последва серия от седем поредни гейма за украинката, с която тя предреши мача.