Томова стартира срещу полякиня в Париж

Томова стартира срещу полякиня в Париж

Вижте кога

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова ще играе срещу полякинята Магдалена Фрех в първия кръг на олимпийския турнир в Париж.

За Томова това ще бъде дебют на Олимпиада.

29-годишната софиянка, 49-а в световната ранглиста, попадна във втората четвърт на жребия, а при успех на старта тя ще играе във втория кръг срещу победителката от двубоя между поставената под номер 11 Ема Наваро (САЩ) и Юлия Грабхер (Австрия).

Томова има само една победа в пет мача срещу 57-ата в света в момента Фрех и то в първата среща помежду им в Лион през 2020 година със 7:5, 6:7(5), 6:4, след което 26-годишната полякиня записва четири поредни успеха и то без загубен сет. За последно двете се срещнаха в квалификациите на турнира в Хобърт (Австралия) в началото на сезона и достигалата до 42-ото място в класацията на УТА Фрех триумфира с 6:1 , 6:3.

Надпреварата на червените кортове в комплекса "Ролан Гарос" стартира в събота.

Специални гости на церемонията по тегленето на жребия бяха испанската легенда и олимпийски шампион на сингъл от Пекин 2008 и на двойки от Рио 2016 Рафаел Надал, бронзовата медалистка от Токио 2020 Елина Свитолина (Украйна), двукратният олимпийският първенец от Лондон 2012 и Рио 2016 Анди Мъри (Великобритания), олимпийската вицешампионка от Рио 2016 Анжелик Кербер (Германия) и олимпийският златен медалист на двойки от Пекин 2008 Стан Вавринка (Швейцария).

Мъри, за когото това ще бъде последен турнир в кариерата, отказа участие в надпреварата на сингъл и ще играе само на двойки в тандем със сънародника си Дан Еванс.

Кербер също обяви, че приключва с тениса след Игрите в Париж.

Джокович за Музети: Без съмнение трябваше да бъде победител

Пожелавам му бързо възстановяване, обяви полуфиналистът на Аустрелиън Оупън

Рибакина срещу Пегула на полуфинал в Мелбърн

Петата поставена Елена Рибакина (Казахстан) и шестата в схемата Джесика Пегула (САЩ) ще се срещнат на полуфиналите при дамите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Травма на съперник спаси Джокович в Мелбърн

Надеждите на сръбския тенисист Новак Джокович за рекордна титла от Големия шлем продължават при драматични обстоятелства в Мелбърн, след като петият поставен на Откритото първенство на Австралия Лоренцо Музети (Италия) се отказа поради контузия в четвъртфиналния мач между двамата.

БРАВО: 17-годишен българин е 1/4-финалист на Australian Open!

Димитър Кисимов впечатлява в дебюта си на Голям шлем

Пьотр Нестеров с нова победа в Тунис

Българинът е на четвъртфинал

Изабелла Шиникова е на четвъртфинал в Шарм ел Шейх

Българката бие на двойки