Уникална възможност за България, докосваме първа група в Купа „Дейвис“

Уникална възможност за България, докосваме първа група в Купа „Дейвис“

„Поредна страхотна новина и възможност за мъжкия ни тенис“, коментира капитанът ни Тодор Енев

България е на крачка от влизане в първа група на зона Европа/Африка за Купа „Дейвис“.

По новите регламенти на неофициалното световно първенство отборът ни вече се намира във втора група на Зона Европа/Африка.

Нашите момчета ще бъдат непоставени на жребия, заедно с отборите на Грузия, Мароко, Словения, Турция и Зимбабве.

Поставените държави в потока са Румъния, Южна Африка, Дания, Литва, Египет и Норвегия.

Жребият ще се тегли на 6 февруари (сряда) в офиса на ITF. Мачовете ще бъдат през април или септември. В последните две години България участва в трета група, но успя да се изкачи.

Промоцията на България става възможна, благодарение на класирането на България в ранглистата и на добрите позиции на Стефан Цветков - президент на БФТ, член на Борда на Директорите на Международната тенис федерация (ITF), председател и участник в две важни комисии на (ITF) и член на Борда на директорите на "Hopman Cup". 

„Поредна страхотна новина и възможност за мъжкия ни тенис - и то след страхотното представяне на Александър Лазаров, който записа втора победа в АТП, а Адриан Андреев игра толкова равностойно с №45 в света Матю Ебдън. Радвам се, че мога да разчитам на тези млади момчета, които са мотивирани да не спират да се развиват успешно. Така е и с Димитър Кузманов, от когото също очаквам силно представяне на “София Оупън”, защото и той винаги се бори за победата докрай", заяви Тодор Енев - капитан на България за Купа „Дейвис“.

„Цялата ни екипна работа в последните години ни доближава все повече до нашата най-голяма цел - да играем в първа и Световна група за Купа „Дейвис“, допълни Тодор Енев.

Арина Сабаленка започва защитата на титлата си на US Open срещу швейцарката Ребека Масарова

Жребият за турнира при жените бе изтеглен днес

Жребият за US Open бе изтеглен! Алкарас и Джокович с коварни противници на старта

Шампионът от миналото издание Яник Синер ще започне срещу Вит Коприва

Ник Кирьос се отказа от US Open

Ник Кирьос се оттегли от участие в Откритото първенство по тенис на САЩ, съобщават световните агенции в четвъртък.

Кей Нишикори отпадна за US Open

Финалистът от сезон 2014 Кей Нишикори обяви, че няма да вземе участие на последния за сезона турнир от Големия шлем US Open. Надпреварата в Ню Йорк започва в понеделник.

Донски отпадна и на двойки в София

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91250 евро, който се провежда на червените кортове на базата на Българския национален WINBET тенис център в Борисовата градина.

 Антъни Генов е четвъртфиналист на двойки

23-годишният българин със силно участие в Гърция

 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център

Пореден провал: Циципас допусна тежка загуба

Гъркът не спира да достига нови “нива” в пропадането си

Най-очакваната двойка на US Open загуби в първи кръг

Карлос Алкарас и Ема Радукану с поражение срещу топ поставените