Възроден Григор Димитров отчая Мюлер и ще играе финал в Сидни (ВИДЕО)

Дъждът не спря Гришо след впечатляващ първи сет и страхотни отигравания във втория, който бе спечелен с тайбрек за 6-2, 7-6

Григор Димитров мина като фурия през полуфинала на турнира на ATP в Сидни (ATP 250) и спечели срещу Жил Мюлер с 6-2, 7-6(4). Така Григор стигна до първия си финал за 2016-а и сложи край на 15-месеченото чакане без участие на финал. Последният негов мач за титла беше в Стокхолм през октомври 2014-а.

За титлата той ще спори с миналогодишния шампион Виктор Троицки, който победи Теймураз Габашвили в три сета (3-6, 6-4, 6-4) във втория полуфинал. Троицки защитата титлата, но само преди 8 дни Григор го победи в Бризбейн след 5-7, 7-6, 6-2. Сърбинът Троицки е №22 в света.

Само няколко часа след приключването на четвъртфинала срещу Долгополов, първата ракета на България се завърна на корта срещу 38-ия в света Мюлер и направо го помете в първия сет. Григор изигра един почти перфектен сет, в който вкара 72% първи сервис, направи два пробива от две брейк възможности, направи 3 аса и пласира 9 уинъра, правейки само две непредизвикани грешки за всичките 37 минути на частта и уверено затвори сета с 6-2 на свой сервис.

И във втория сет Димитров продължи да сервира много убедително, а Мюлер търсеше промяна в хода на мача, защото нещата не вървяха добре за него. След 4 сравнително безпроблемни гейма за сервиращия капки дъжд отново накараха съдията да спре мача, но прекъсването при 2-2 бе съвсем кратко, само за 3 минути, и двамата бързо подновиха мача.

След подновяването Мюлер значително подобри своя сервис и дори стигна до сетбол при 4-5 и сервис на Григор. Българинът обаче се справи, отрази точката и изравни за 5-5 с няколко невероятни уинъра от много трудни позиции. Пропуснатият шанс не разколеба Жил Мюлер, който уверено взе своето подаване за 6-5 и така 11 поредни гейма в този сет сервиращият печелеше. В този важен момент дъждът отново се намеси и мачът отново бе спрян.

Григор продължи да изумява и след краткото прекъсване, когато натрупа преднина от 40-0, загуби една точка, но после заслужи овации с уинър по правата от почти паднало положение за 6-6 и вкара втория сет в тайбрек.

Тайбрекът започна добре за Григор, който направи минипробив и поведе с 3-1. После поддържаше разликата за 5-2, а Мюлер взе своите две подавания за 5-4 и Гришо трябваше да спечели своите две точки, за да вземе мача. С първата бе безупречен и при 6-4 пласира невероятен минаващ удар по диагонала и триумфира за кеф на голямата българска агитка в Сидни.