Вивиан Златанова на финал в Крема

Вивиан Златанова на финал в Крема

Двойката Златанова/Слюсар се наложи над Мордеган/Плонер със 7:5, 6:2

 

На втори пореден турнир участничката в тенис отбора на Европа до 16 години Вивиан Златанова се класира на финал на двойки. Българката и украинската й партньорка Катерина Слюсар ще спорят за титлата на състезанието в италианския град Крема, което е от втора категория.

Двете славянки се наложиха над местните Федерика Мордеган и Вера Плонер със 7:5, 6:2. На финала вторите поставени Златанова и Слюсар се изправят срещу водачките в схемата Альона Болсова (Молдова) и Ирина Шиманович (Украйна).

Миналата седмица Вивиан изпусна титлата при дуетите в Милано, където игра заедно с рускинята Александра Поспелова.

14-годишната пазарджиклийка може да дублира постижението си и на единично. Тя е на полуфинал, след като победи шестата в схемата Валерия Уржумова от Русия с 6:1, 6:3. Следващата опонентка на Златанова, която е поставена под №4, ще бъде или втората Ирина Шиманович, или седмата Грета Керазайте от Литва.

 

Галеникът на тениса Яник Синер продължава напред в Австралия

Актуалният шампион от Откритото първенство на Австралия Яник Синер спечели изцяло италианския сблъсък с Лучано Дардери след 6:1, 6:3, 7:6 (7:2).

Australian Open ще има нов шампионка (ВИДЕО)

Пегула детронира Кийс още на 1/8-финалите

Иван Иванов загуби финал в Испания

Руснак спечеби турнира на Надал

Джокович бие в Австралия без да играе

Якуб Меншик се оттегли

Димитър Кисимов отпадна в първия кръг на Australian open

Димитър Кисимов отпадна в първия кръг на сингъл при юношите на Откритото първенство на Австралия по тенис. 

Сабаленка на четвъртфинал в Австралия (ВИДЕО)

Водачката в женската схема на турнира по тенис „Открито първенство на Австралия“ Арина Сабаленка (Беларус) преодоля една тийнейджърка в четвъртия кръг, но я чака още една, ако иска да си гарантира място на полуфинал.