Спомен за велика победа над ЦСКА надъха Спартак (Варна)

Спомен за велика победа над ЦСКА надъха Спартак (Варна)

Двубоят е най-посетеният на "Коритото"

Спомен за велика победа над ЦСКА надъха Спартак за предстоящия сблъсък между двата отбора във Варна в неделя.

Преди 44 години на Трифон Зарезан на своя стадион „соколите“ бият ЦСКА с 2:1, като печелят единствената си победа над столичния гранд за Купата. 

Срещата е от турнира за Съветската армия и водените от Аспарух Никодимов армейци идват край морето като хегемон у нас. Само преди месеци те са елиминирали в турнира за Купата на европейските шампиони и действащия първенец на Стария континент Нотингам.

Това обаче не пречи на Спартак не само да изиграе паметен мач, но и да излезе краен победител в него. В началото на второто полувреме асът на домакините Живко Господинов открива резултата, а към края Ради Здравков изравнява.

До продължения обаче така и не се стига, тъй като секунди преди края Тодор Попов довършва съперника. Халфът се разписва с феноменален параболичен шут, след който с помощта на вятъра топката пада зад слисания вратар Тодор Арсов в мрежата – 2:1.

Любопитното е, че войникът Наско Сираков е в групата на Спартак, но остава на резервната скамейка през цялото време.

Месеци по-късно той ще продължи казармата си в Хасково, където под ръководството на Александър Костов ще постави началото на футболната си приказка.

Двубоят пък остава в историята като най-посетеният на стадион „Спартак“, въпреки че по-късно според някои статистици в друг мач при успех над Левски за първенство е имало повече зрители.

Официално: Берое обяви привличането на централен защитник от АЕЛ Лимасол

Факундо Константини е най-новото попълнение на заралии

Минков: Детински грешки от нас

Николай Минков заяви, че родните национали са започнали добре в първите 15-20 минути срещу Грузия, но след това са рухнали, тъй като са допуснали детински грешки

Антон Недялков: Това ни е нивото (ВИДЕО)

Един от капитаните на националния отбор на България Антон Недялков коментира представянето срещу Грузия

Росен Божинов: Много съм ядосан, защото можем да играем футбол (ВИДЕО)

„Само трябва да сме по-концентрирани, когато владеем топката“, заяви дебютиралият като титуляр за България

Георги Миланов: Трябва да си поемем отговорността (ВИДЕО)

Георги Миланов заяви след 0:3 от Грузия в Тбилиси, че той и съотборниците му в националния отбор трябва да си понесат отговорността за лошите резултати

Илиан Илиев: Подарихме победата на Грузия (ВИДЕО)

„Веднага ни пада тонусът, след като допуснем гол", посочи националният селекционер

НИЩО НОВО! Паднахме с 0:3 и от Грузия (ВИДЕО)

Националите ни с втора поредна загуба в битката за Мондиал 2026

БОМБА В NS: Ивелин Попов бяга от Ботев Пловдив

Капитанът на "жълто-черните" недоволен от отношението

Любо Ганев: Поздравявам министър Пешев за увеличения с 30% бюджет за спорт

Имаме отлична комуникация с новия екип на ММС, не съм чул федерация да се оплаква, казва шефът на волейбола