ЦСКА завърши с победа сезона, Академик официално е в "Б" група

Станислав Костов с първи гол с червената фланелка

ЦСКА надигра с 3:1 Академик в мач без значение за „червените“. Единственият въпрос, който трябваше да бъде решен, бе дали от днес и на хартия гостите ще изпаднат от елита. Точно това се случи повече от логично, след като Видима надигра Пирин у дома и още по време на мача стана ясно, че дори и теоретично „студентите“ няма за какво да се борят.

В този мач старши треньорът на ЦСКА Милен Радуканов даде шанс за изява на някои играчи, които по-малко получават шанс. В стартовия състава обаче бяха Маркиньос и Делев, които вероятно са наблюдавани от чужди мениджъри.

Срещата започна скучно и с изключение на малки проблясъци завърши така.

Младата надежда на тима Станислав Костов изведе своя отбор напред в 38-ата минута. Маркиньос пробва да изведе Делев. Защитник на Академик обаче пресече паса, топката попадна в Костов, който нямаше проблеми с добър изстрел да отбележи.

Минути след обаче Академик изравни. Стойко Сакалиев навлезе добре в наказателното поле и пусна идеален пас към Аспарух Василев, който от няколко метра вкара без проблем

През втората част ситуацията на терена не се промени. „Червените“ имаха преимущество в скучния двубой. Милен Радуканов пусна в игра записващия последни минути с екипа на тима Килиън Шеридън и възстановения от контузия Томи Костадинов.

Шотландецът вкара втория гол в мача в 70-ата минута. Спас Делев подаде към Шеридън на границата на наказателното поле, който с не силен премерен удари вкара.

В последните секунди на мача Делев също вкара, след като оползотвори подаване на Петър Петров.