Гребците започнаха 2010-та година с лагер на Белмекен

Гребците започнаха 2010-та година с лагер на Белмекен

23-ма гребци стартират подготовката си за новия сезон в планината

С лагер на високопланинската база Белмекен започнаха 2010 година националните ни състезатели по гребане. Групата се качи на Белмекен на 3 януари. 23-ма гребци стартират подготовката си за новия сезон в планината, съобщава официалният сайт на родната централа.

На Белмекен са олимпийската шампионка Румяна Нейкова и Миглена Маркова. Двете спечелиха бронзов медал в дисциплината двойка скул на световното първенство в Полша. В лагера са включени младежи, юноши и девойки на които ще се разчита за успехи през годината.

Основното състезание при мъжете и жените през 2010 г. е световното първенство, което ще се проведе на езерото Карапиро в Нова Зеландия от 31 октомври до 7 ноември.

При младежите предстоят олимпийски игри в Сингапур през август. Първенството на планетата пък е в края на юли в Беларус. Шампионатът на планетата при юношите е през август в Чехия.

3 наши лодки се класираха за полуфиналите в Брест

Три български лодки преодоляха репешажите на световното първенство по гребане за младежи и девойки в Брест, Беларус и се класираха за полуфиналите

Двойките ни лека и без рулеви ще гребат на репешажи на СП в Брест

Двойката ни скул лека категория Любомир Господинов и Васил Витанов ще участват на репешажите на световното първенство за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус.

Бончева и Русинова ще гребат на финала в Брест

Силно представяне в първия ден на световното първенство по гребане за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус направиха Кристина Бончева и Луиза-Мария Русинова

Томас Лурц взе шеста поредна световна титла

Томас Лурц стана за шести пореден път световен шампион по плуване в открити води в дисциплината на 5 километра.

251 плувци от 28 клуба ще стартират в шампионата при мъжете и жените

Надпреварата е на комплекс "Приморски" във Варна

Сърфинг: Billabong Pro JBay 2010

Южна Африка