Откриха плувен басейн в столично училище

Откриха плувен басейн в столично училище

С импровизирано тържество в Първо СОУ „Пенчо Славейков” днес бе открит основно ремонтираният училищен плувен басейн, предаде репортер на Novsport.com.

С импровизирано тържество в Първо СОУ „Пенчо Славейков” днес бе открит основно ремонтираният училищен плувен басейн, предаде репортер на Novsport.com.

Реконструкцията струва 107 хиляди лева и е финансирана от Столична община.

„Идеята се осъществи на 100-годишнината на училището, когато беше открит този басейн. Тогава той беше напълнен и изпразнен, след което бе оставен безпризорен. Никой не е интересувал от него и всеки е казвал, че не може да стане. За 130-ата годишнина, благодарение на общите усилия на Столична Община и район Оборище, басейнът е факт”, разказа директорът на училището Веселка Тепавичарова.

„Искам да изкажа една огромна благодарност към Столична община, към район Оборище. Когато колегите стачкуваха, госпожа Арменкова дойде да ги види в качеството си на кмет на район Оборище. Тогава им казах – колеги, искайте, сега е моментът… и излязох, защото знам, какво настава. Исканията бяха да се ремонтират 44-и кабинет и басейна и госпожа Арменкова обеща, че това ще се случи. Приоритет в Столична община са спортната дейност и образованието и аз от името на цялата колегия и от името на тези деца, искам да благодаря, че обещанието е изпълнено”, развълнувано заяви Тепавичарова.

Децата ще бъдат обучавани от Даниела Данаилова, която е тренирала в националния отбор.



„Много се радвам, че този басейн е реалност и че имам възможност да обучавам тези деца. Ако трябва да направя едно обобщение – най-хубавото е, че ще има движение за децата. Плуването е един от най-хубавите спортове. Абсолютно подкрепям тази инициатива – не само в това училище, би било хубаво да има възможност за повече такива басейни. Имаме нужда от това – като нация, при която се наблюдават проблеми със затлъстяване при подрастващите. Когато се предоставят необходимите условия на младите хора и видиш, че те наистина го желаят, когато видиш резултатите от оправянето на гръбначните изкривявания”, коментира Данаилова.

 
 
3 наши лодки се класираха за полуфиналите в Брест

Три български лодки преодоляха репешажите на световното първенство по гребане за младежи и девойки в Брест, Беларус и се класираха за полуфиналите

Двойките ни лека и без рулеви ще гребат на репешажи на СП в Брест

Двойката ни скул лека категория Любомир Господинов и Васил Витанов ще участват на репешажите на световното първенство за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус.

Бончева и Русинова ще гребат на финала в Брест

Силно представяне в първия ден на световното първенство по гребане за младежи и девойки до 23 г. в Брест, Беларус направиха Кристина Бончева и Луиза-Мария Русинова

Томас Лурц взе шеста поредна световна титла

Томас Лурц стана за шести пореден път световен шампион по плуване в открити води в дисциплината на 5 километра.

251 плувци от 28 клуба ще стартират в шампионата при мъжете и жените

Надпреварата е на комплекс "Приморски" във Варна

Сърфинг: Billabong Pro JBay 2010

Южна Африка