1 млн. лв. за волейнационалите при световна титла

1 млн. лв. за волейнационалите при световна титла

Премия ще има и женския национален отбор, ако спечелят Евролигата

Премия от 1 милион лева ще разделят волейболните национали при световна титла от шампионата в Италия (25 септември - 10 октомври), обяви президентът на федерацията Данчо Лазаров.

Половината от парите ще дойдат от спортното министерство. „Останалата част от сумата ще осигурят тотализаторът, спонсори и федерацията –обави Лазаров. - Целта пред отбора е медал." Първият мач на българите е срещу Китай в Торино. Другите в групата са Чехия и франция. Отпада само последният. На предишното световно в Япония преди 4 години националите взеха бронз.

Премии ще има и за волейболистките, които днес и утре играят със Сърбия в Габрово от Европейската лига. Нашите вече си осигуриха виза за финалната четворка в Анкара. Класират се домакините от Турция, победителите от двете групи и най-добрият втори отбор.

Дори при загуби от сръбкините нашите ще са най-добрият втори тим. Очаква се в мачовете да играе и ветеранката Антонина Зетова. „Ще има награда за момичетата, но само ако спечелят Европейската лига", каза Лазаров. При първо място в турнира българките ще се изкачат следващия сезон в по-елитния Гран при. В първото издание на лигата миналата година момичетата на Драган Нешич взеха бронзовите медали.

„Труд”

Лазар Бучков се връща в Левски

Изграждаме следващото поколение звезди на българския волейбол, казва Николай Желязков

Мони Николов отива при Пламен Константинов в Русия

Направилият фурор в САЩ юноша на Левски Симеон Николов реализира първи трансфер - 18-годишният разпределител напуска университета Лонг бийч в посока Локомотив Новосибирск, където старши треньор е Пламен Константинов.

Palms Bet награди ВК "Левски" за требъла

Официалният партньор на волейболен клуб „Левски“ Palms Bet отчете грандиозния успех на отбора и връчи поощрителна награда на шампионите, след като тимът на сините постигна требъл за сезон 2024/2025 година.

От 4-то място до титлата: Тур е шампион на Франция!

Рекорден 10-и трофей за тима

Ивайло Иванов свири финала в Шампионската лига

Най-добрият ни съдия във волейбола с престижен наряд

Владимир Николов коментира селекцията на Левски

"Сините" ще имат само един чужденец

Николай Желязков остава начело на Левски още три години

"Смятам, че сезонът за нас беше много успешен", каза треньорът на волейболния шампион

Волейболист на Левски подписа във Франция

Владимир Гърков ще играе за Сен Назер

България картотекира 30 волейболисти за Лигата на нациите

Отборът, воден от Джанлоренцо Бленджини, започва в Квебек (Канада), а първият ни мач ще е срещу Италия на 11 юни