17 блокади не стигнаха на Марица за победа над Серамиксан

17 блокади не стигнаха на Марица за победа над Серамиксан

Шампионките на България отстъпиха пред лидера в турската втора лига с 2:3 гейма

Блокадата на Марица (Пловдив) отново бе на ниво и във втората приятелска среща на тима по време на настоящото турне в Турция, но това не бе достатъчно за крайния успех.  Шампионките на България отстъпиха пред лидера в турската втора лига Серамиксан Спор (Тургутлу) с 2:3 (20:25, 25:19, 25:17, 16:25, 13:15)* след 102 минути игра.

 

Домакините взеха първия гейм с по-добро нападение и по-резултатен сервис, но след това заработи блокадата на пловдивчанки и те обърнаха хода на мача до 2:1 гейма.  На този етап наставникът Иван Петков си позволи някои смени в основния си състав.  Туркините отново наложиха преимущество в четвъртата част и изравника.  Тайбрекът бе доста оспорван, но все пак волейболистките на Серамиксан бяха по-прецизни в играта си и го спечелиха с минималното 15:13.

 

Марица успя да отбележи цели 17 точки от блокада срещу само 10 на домакините в мача.  Голямото предимство за Серамиксан дойде от сервиса, който им донесе 11 аса срещу 4 за гостенките.  Най-резултатна в отбора на Марица беше централната блокировачка Милена Димова, която записа 13 точки (3 аса, 6 атаки, 4 блокади).  12 добави диагоналът Силвана Чаушева, а влязлата като резерва капитанка Ана Радичева завърши с 10 точки.

 

Българската националка Десислава Николова завърши с 9 точки (2 аса, 6 атаки, 1 блокада) и 67% добро посрещане за отбора на Серамиксан.

 

Двата отбора ще се срещнат отново утре, четвъртък, от 18:30 б.в. в зала Йълдъръм Беязът в Тургутлу.

Волейболистките до 22 години с победа в евроквалификациите

Нашите надвиха Хърватия с 3:2 гейма

Александър Николов е в Идеалния отбор на втората седмица на ВНЛ

Той бе сред най-резултатните в Бургас

Националният отбор по волейбол за мъже до 19 г. с три контроли срещу Бразилия

Мирослав Живков взе група от 17 волейболисти

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим

Украйна надви България с 3:1 гейма в последния мач в Бургас (ВИДЕО)

Националите ни спечелиха първата част, но допуснаха обрат

Алекс Николов към Мони: Оправяй се бързо, трябваш ми!

Волейнационалът Александър Николов написа послание към брат си Симеон, който по време на мача с Турция в Бургас се контузи

Волейболна легенда: Атмосферата в "Арена Бургас" е идеална

„Националите показват, че могат да влязат в осмицата“, смята Димитър Златанов

Обявиха състоянието на Симеон Николов

Аут е за две седмици