Ари Граса с почетен плакет от министъра на спорта на България Красен Кралев

Ари Граса с почетен плакет от министъра на спорта на България Красен Кралев

Президентът на FIVB: Организацията на световното първенство в България е отлична

Президентът на Международната федерация по волейбол Ари Граса получи специален благодарствен плакет от министъра на младежта и спорта на България Красен Кралев в края на посещението си във Варна за мачовете от първата предварителна фаза на световното първенство по волейбол за мъже. От своя страна бразилецът беше подготвил изненада за ръководителя на българския спорт. Ари Граса поднесе на Кралев изработен от шоколад макет на един от символите на Варна – катедралния храм „Свето Успение Богородично“. За президента на Българската федерация по волейбол Данчо Лазаров президентът на световния волейбол донесе ръчно изработени бонбони с логото на FIVB. Ари Граса пожела много сладки моменти за българския спорт и българския волейбол.
 
 
Ари Граса, вицепрезидентът на FIVB и президент на CEV Александър Боричич, Красен Кралев, Данчо Лазаров и вицепрезидента на БФВ Любо Ганев проведоха среща в Двореца на културата и спорта във Варна.
 
„Почетният плакет за президента на FIVB Ари Граса е за съдействието му за развитието на българския волейбол. Започнахме и разговори за предоставянето на домакинство за една от квалификациите за Олимпийските игри в Токио 2020. Мисля, че шансовете ни са много големи“, заяви след срещата Красен Кралев.
 
 
„България е с големи традиции във волейбола. Важна, неделима част от световното волейболно семейство. Страната ви е с принос за развитието на волейбола - както в миналото, така и в настоящето. Помня годините, в които български треньори ни помагаха, в Бразилия се учехме на волейбол от вас“, заяви д-р Граса.
 
 
„Организацията на световното първенство е отлична. Вярвам на Българската федерация и нейните умения. Още от самото начало знаех, че всичко ще бъде на много високо ниво. Щом дойдох тук, се убедих напълно в това. Изключително съм доволен от резултата, който видях. Зная, че в България волейболът е национален спорт №1. Когато бях в София за европейското първенство през 2015 г., бях изумен, че имаше много хора, които не можеха да влязат в залата, интересът беше толкова голям.
 
 
„Поздравления за държавата, общините, институциите и Българската волейболна федерация за положените усилия. Синхронът между тях е довел до резултата – да организирате световното първенство на най-високо ниво. Бих искал да изтъкна и личната заслуга на президента на Българската федерация по волейбол Данчо Лазаров“, заяви Александър Боричич
Симеон и Алекс Николови: Много сме доволни

Двамата български национали и братя Симеон и Александър Николови споделиха, че са доволни от представянето си в първата седмица от Лигата на нациите по волейбол

Бленджини: Искаме да се изкачваме в ранглистата

Селекционерът на националния отбор по волейбол Джанлоренцо Бленджини говори пред медиите на летище "Васил Левски" след завръщането на отбора от Квебек

Признание: Симеон Николов беше избран в Идеалния отбор на Лигата на нациите

Симеон Николов попадна в идеалния отбор на първата седмица от Лигата на нациите

Признание: Българка е най-добра волейболистка на Балканиадата

Българският отбор има още две индивидуални награди.

Илия Петков: Не изпълнихме някои указания, гледаме към турнира в Бургас

Капитанът на националния отбор на България за първия турнир от тазгодишната Волейболна Лига на нациите Илия Петков сподели след поражението от домакините от Канада с 0:3 гейма в последния мач, че не са изпълнили някои тактически указания и затова са загубили.

Радостина Маринова се завръща в състава на националния отбор по волейбол за жени

За мачовете от Лигата на нациите в Хонконг

ЗЛАТНИ! България е балкански шампион по волейбол за жени до 19 години!

Националният отбор на България извоюва златото на Балканиадата за жени под 19 години

Бразилия отвя Словения във волейболната Лига на нациите

С 3:0 в Рио де Жанейро

Радостина Маринова се завръща в състава на България

За турнира от Лигата на нациите в Хонконг