България би световния шампион Полша във Варна (ВИДЕО)

„Лъвовете” спечелиха с тайбрек в зала „Конгресна”

Българският национален отбор по волейбол стартира с победа срещу световния шампион Полша участието си на турнира в Група Е1 от първа дивизия на Световната лига.

Нашите се наложиха с тайбрек в зала "Конгресна" след 3:2 (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14), след като в първия уикенд на най-силния волейболен турнир записаха една победа и две загуби в надпреварата от Група С1 в Казан (Русия).

Селекционерът ни Пламен Константинов заложи на същите 14 играчи и за турнира във Варна и момчетата му се отблагодариха, стартирайки с драматична, но изключително ценна победа.

Над 4000 зрители гледаха на живо националите ни по трибуните в залата, като подкрепяха непрестанно тима ни във всички моменти.

"Лъвовете" отбелязаха страхотен старт, като спечелиха първия гейм и вдигнаха на крака публиката.

Полша на свой ред показа класата си, като наложи волята си в следващите две части. След като изоставаха с 1:2 гейма обаче националите ни демонстрираха характер и успяха да се върнат в играта, за да достигнат до равенство 2:2.

В тайбрека „лъвовете“ устояха на напрежението, показаха воля за победа и пречупиха поляците във важните моменти, а с това изковаха крайната победа.

Топреализатор за победата на България стана Цветан Соколов с 21 точки, а Николай Пенчев добави 15 за успеха. За Полша Бартош Курек бе най-резултатен с 14 точки.

Селекционерът Пламен Константинов заложи на следния състав:  Георги Братоев, Тодор Скримов, Николай Пенчев, Цветан Соколов, Ники Николов, Виктор Йосифов, либеро Теодор Салпаров (Розалин Пенчев, Светослав Гоцев, Георги Сеганов);

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“