Българските спортисти със 109 квоти за европейските олимпийски игри в Баку през лятото досега

Българските спортисти със 109 квоти за европейските олимпийски игри в Баку през лятото досега

Българските спортисти до този момент са си осигурили 109 квоти за европейските олимпийски игри в Баку (Азербайджан) през юни.

Българските спортисти до този момент са си осигурили 109 квоти за европейските олимпийски игри в Баку (Азербайджан) през юни. Борбата има 23 визи - 16 при мъжете и 7 при жените, боксът е с 11 (9 мъже и 2 жени), волейболът е с 28 - отбор мъже (14) и отбор жени (14). Гимнастиката има общо 17. От тях спортната гимнастика е с 6 (3 мъже и 3 жени), художествена гимнастика - 8 (ансамбъл и 2 индивидуално), акробатиката с 2 (един мъж и една жена), а батутът с една при жените.
 
Една квота има и в триатлона (жена). Фехтовката е с две при мъжете (сабя и рапира). В кану-каяка за момента имат 4 квоти (3 при мъжете и 1 при жените), колоезденето е с 2 квоти на шосе при мъжете, а плуваните спортове с 10. От тях 8 в плуването и 2 в скоковете във вода.
 

Спортната стрелба е с 5 квоти (3 при мъжете и 2 при жените), а самбото с 6 (2 при мъжете и 4 при жените). Игрите са от 12 до 28 юни и се организират от Европейския олимпийски комитет. 

България с втора загуба на Световното първенство по волейбол

Женският ни национален отбор отстъпи пред Турция и отпадна

България с трета загуба на Световното по волейбол за мъже до 21 години

Националният отбор на България претърпя поражение от Чехия с 0:3 (22:25, 16:25, 19:25) на Световното първенство по волейбол за мъже до 21 години в Цзянмън (Китай).

Италия остана без една от звездите си за Световното

Даниеле Лавия пропуска Мондиала заради операция

Задава се сериозен удар по Словения за Мондиала

Добри новини за България, предвид че сме в една група

Антонина Зетова: Не се адаптирахме към стила на Канада

„Не бяхме добри при първи контакт с топката“

Наша двойка на осминафинал на Eвропейско по плажен волейбол

Българската двойка Захари Згуров и Георги Антов се класира на осминафиналите на европейското първенство по плажен волейбол под 20 години.

Волейболистиките стартираха Световното със загуба от Канада

Женският ни национален отбор по волейбол започна със загуба от Канада с 1:3 (23:25, 18:25, 25:23, 18:25) участието си на Световното първенство в Тайланд.

Волейболистите с първа победа на световното (ВИДЕО)

Националният отбор на България постигна първа победа на Световното първенство по волейбол за мъже до 21 години в Цзянмън (Китай), след като се наложи над Колумбия с 3:0 (31:29, 25:20, 25:21) в третия си мач от група С на надпреварата.

Десислава Величкова е новият треньор в школата на волейболния Левски

Чувствам се като у дома, макар че отскоро съм тук, сподели тя