Ботевград приема Световната лига

Ботевград приема Световната лига

Волейболната федерация се отказа от Варна

Залата в Ботевград ще приеме домакинските мачове на България и финалите от втора група на Световната лига по волейбол, пише "Тема спорт". Причината - дългоочакваният ремонт на "Конгресна" във Варна няма да бъде финализиран в срок.


Ръководството на "Арена Ботевград" е дало съгласието си за провеждането на шампионата, а залата вече е получила лиценз от международната централа FIVB. Съоръжението бе открито преди година и е с капацитет 4,5 хил. седящи места. Вариант за турнира беше и столичната "Арена Армеец", но организирането му там щеше да излезе по-скъпо на федерацията, която все още търси 500 хиляди лева, нужни за организирането на европейското първенство през октомври. Под съмнение остава и провеждането на Световната купа по спортна гимнастика и акробатика, която трябва да се проведе от 5 до 10 май.

Ремонтът на ДКС във Варна започна преди шест месеца, като предварителните очаквания бяха той да е готов до края на април. Първоначално кметът на града Иван Портних обяви, че ще са нужни около 5 млн. лева за реконструкцията на съоръжението, но се оказа, че сумата далеч не е достатъчна и държавата отпусна още толкова. По информация на "Тема Спорт" основните про-блеми с ДКС са свързани с грешен проект, по който е започнал ремонтът и който е трябвало да бъде преправян в движение.

България стартира участието си в Световната лига с домакинство на Канада, като двубоите са на 30 и 31 май. Мачовете от финалната четворка са насрочени за 10 и 12 юли. 
Националният отбор за жени до 22 г. не успя да вземе директна квота за Европейското

Сърбия победи България с 3:1 гейма в зала „Христо Ботев“

Волейболистките до 22 години с победа в евроквалификациите

Нашите надвиха Хърватия с 3:2 гейма

Александър Николов е в Идеалния отбор на втората седмица на ВНЛ

Той бе сред най-резултатните в Бургас

Националният отбор по волейбол за мъже до 19 г. с три контроли срещу Бразилия

Мирослав Живков взе група от 17 волейболисти

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим

Украйна надви България с 3:1 гейма в последния мач в Бургас (ВИДЕО)

Националите ни спечелиха първата част, но допуснаха обрат

Алекс Николов към Мони: Оправяй се бързо, трябваш ми!

Волейнационалът Александър Николов написа послание към брат си Симеон, който по време на мача с Турция в Бургас се контузи

Волейболна легенда: Атмосферата в "Арена Бургас" е идеална

„Националите показват, че могат да влязат в осмицата“, смята Димитър Златанов