Бразилия отупа България на световното за младежи

Бразилия отупа България на световното за младежи

Малките „лъвчета” отстъпиха с 2:3 гейма в оспорван мач

Националният отбор на България за младежи записа трета поредна загуба в група „А” на Световното първенство по волейбол в Бразилия.

 

Българите отстъпиха пред домакините от Бразилия с 2:3 (25:23, 19:25, 25:23, 23:25, 8:15) гейма в мач, който продължи 2:08 часа.

 

В тайбрека България нямаше никакъв шанс, а домакините спечелиха убедително с 15:8.

 

За България най-резултатни бяха Николай Пенчев с 20 точки, Венцислав Трифонов със 17 и Жани Желязков с 16 точки. За Бразилия Рикардо Соуса записа 20 точки.

 

България остана на последно място в групата с актив от 2 точки. Лидер е САЩ с 6 точки, пред Бразилия също с 6 точки и Япония с 4 точки.

 

„Направихме добър мач и моите играчи нямат никаква причина да се срамуват от себе си. Борихме се за всяка точка. В решаващите моменти Бразилия бе по-добрият отбор. Трябва да подобрим нападението си през центъра”, заяви след срещата старши треньорът на българите Николай Желязков.

 

„Стана хубав мач и за двата отбора. Бразилия имаше по-добър сервис в определени моменти и това направи разликата. Ние подобряваме играта си във всеки мач и се надяваме да спечелим следващите си мачове”, добави капитанът на тима Борислав Георгиев.

 

В следващата фаза на турнира - за разпределение на местата от 9-то до 16-то България е в група „Н” заедно с отборите на Пуерто Рико, Германия и Белгия.

 

Националите играят с Белгия в първия си мач на 6-ти август около полунощ българско време.

Алекс Грозданов и Богданка с пета поредна победа

Българинът игра цял мач за успеха

Локо Пд би Дея спорт след драма

Локомотив Авиа Пловдив спечели драматично след обрат с 3:2 (23:25, 25:23, 18:25, 25:22, 18:16) като гост срещу Дея спорт в мач от седмия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже. Пловдивчани изоставаха в резултата с 0:1 и 1:2, но се добраха до краен успех и са начело в класирането след седем поредни победи.  

Левски би Драгоман в женското волейболно първенство

Вицешампионът Левски победи Драмоган с 3:0 в мач от осмия кръг на женското волейболно елитно първенство "Демакс" лига.

Алекс Николов пак пада в Италия (ВИДЕО)

Тимът на Валса Груп Модена победи Кучине Лубе Чивитанова с 3:1 (25:23, 26:24, 20:25, 25:11) в мач от италианската волейболна Суперлига.

ЦСКА нанесе първа загуба на Нефтохимик 2010 във волейболното първенство при мъжете (ВИДЕО)

Бургазлии бяха в серия от седем поредни победи

Алекс Николов топреализатор в Италия

Българският талант вече премина и границата от 1500 точки за Лубе в първенството

Туркоан на Венислав Антов с престижна победа

Тимът на българина нанесе първа загуба на лидера Тур във волейболното първенство на Франция

Монца победи Чивитанова в българското дерби в италианската волейболна Суперлига

Отборът на Веро Волей Монца се наложи над Кучине Лубе Чивитанова с 3:1 (25:23, 25:21, 21:25, 25:14) в мач от деветия кръг на италианската волейболна Суперлига.

Локомотив Авиа с геройски успех над Левски (ВИДЕО)

"Железничарите“ записаха шеста поредна победа