Дарение за „Бургас 2007“ вдъхна надежда на волейболистките

Дарение за „Бургас 2007“ вдъхна надежда на волейболистките

Собственик на аптечна верига даде 1000 лв. на клуба

Волейболен клуб „Бургас 2007“ получи неочаквана подкрепа в особено труден за отбора момент. Притиснати от финансови проблеми, момичетата начело със старши треньора Георги Делчев, бяха приятно изненадани от дарение, връчено им от аптеки „Фаркол“. То е на стойност 1000 лева и бе предоставено от Георги Базотев - собственик на аптечната верига. 

 

„Благодарни сме за тази подкрепа. Тя идва в критичен за нас етап. За тази година нямаме никаква субсидия от общината, разчитаме единствено на спонсори, но средствата не стигат. Буквално караме на мускули. Въпреки трудностите, момичетата нямат намерение да се предават“, сподели старши треньорът Георги Делчев.   

 

Миналата година бургазлийки направиха исторически дебют, влизайки в елита на българския женски волейбол. Тимът се представи изключително успешно, като завърши шести в шампионата и влезе във финалната четворка за купата на България. Без общинска субсидия тази година клубът инкасира поредица от загуби. Въпреки това, волейболистките не губят спортен дух и са нахъсани да играят. За да продължат участието си в първенството, на тима са необходими не по-малко от 30 000 лв. Затова от „Бургас 2007“ изпратиха предупредително писмо до местната власт.

 

„През годините винаги сме насочвали усилията си към подкрепа на  учебни заведения и спортно-възпитателни центрове. Надяваме се това да послужи като един пример. Всички знаем, че образованието, възпитанието и  физическата подготовка на младите ще изведат България напред“, посочи Георги Базотев - собственик на аптеки „Фаркол“.

 

Дарението от 1000 лв. за спортния клуб дойде след томбола, разиграна в аптеки „Фаркол“ по повод тяхната 25-а годишнина. Имената на победителите изтеглиха деца от футболна школа „Звездичка“, чието развитие също се подпомага от аптечната верига. 

И женският волейболен тим на Левски допусна загуба днес

Дамите отстъпиха срещу ЦПВК в полуфиналната серия

Алекс Николов заби 20 точки за Лубе, отборът му обаче загуби първия 1/2-финал от Верона (ВИДЕО)

Родната волейзвезда се справи на високо ниво, макар че тимът му отстъпи

Локомотив Новосибирск и Симеон Николов загубиха втория полуфинален мач в руското първенство (ВИДЕО)

Българинът се отличи с 4 точки

Най-накрая! ЦСКА победи Левски след 13 поредни загуби (ВИДЕО)

ВК ЦСКА спря негативната си серия срещу ВК Левски, след като спечели втория мач от полуфиналната серия между двата отбора в мъжкия волейболен шампионат

Тур загуби драматично в дебюта на Аспарух Аспарухов

Българинът се отчете с 14 точки

Мартин Атанасов с победа в Индонезия (ВИДЕО)

Световният вицешампион с националния отбор на България Мартин Атанасов постигна втора поредна победа с новия си клуб Джакарта Бхаянгкара Пресиси във Финалната четворка на индонезийската Proliga.