Девойките на Варна ДКС се класираха за финалите

Финалната осмица на шампионата ще проведе на 22 април

Волейболистките на Варна ДКС завършиха на второ място в последния допълнителен квалификационен турнир и се класираха за финалите на Държавното първенство по волейбол за девойки до 20 години. Надпреварата се проведе в зала „Младост“ на морската столица с участието на 4 отбора.

В първата си среща, домакините надиграха убедително тима на Дея спорт (Бургас) водени от опитния специалист Страхил Балов с 3:0 гейма. Най-оспорван бе сблъсъка със състава на Левски, в който „сините“ поведоха с 2:0 гейма, но варненки взеха третата част и върнаха интригата в мача. В крайна сметка, Левски се наложи с 3:1.

В последния си двубой от турнира, домакините победиха категорично с 3:0 отбора на Волейболна академия - „Стойчев-Казийски“. За клубния сайт, наставника на варненки – Милен Стоянов заяви: „Доволен съм от представянето на момичетата. Постигнахме целта си да стигнем до финалите. Надявам се там да покажем максимума на своите възможности и да се класираме колкото се може по-напред.“

Така отборите на Варна ДКС и Левски се класират за финалната осмица на шампионата, която трябва да се проведе на 22 април, като мястото ще бъде определено допълнително. До финалите достигнаха още тимовете на: Славия, Локомотив 1929 (София), ЦСКА, ЦПВК, Марица (Пловдив) и Казанлък.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“