Димо Тонев и Димитър Златанов: Само в Левски има проблясък

Димо Тонев и Димитър Златанов: Само в Левски има проблясък

Приключилият в началото на седмицата турнир “Атаро Клима” на практика преполови редовния сезон на Суперлигата. Разпределението на силите е почти ясно. “Тема Спорт” потърси мнението на две от емблемите в спорта – Димо Тонев и Димитър Златанов - за нивото на първенството и за всичко, което им е направило впечатление по време на мачовете, които гледаха от трибуните на зала “Универсиада”.

Приключилият в началото на седмицата турнир “Атаро Клима” на практика преполови редовния сезон на Суперлигата. Разпределението на силите е почти ясно. “Тема Спорт” потърси мнението на две от емблемите в спорта – Димо Тонев и Димитър Златанов - за нивото на първенството и за всичко, което им е направило впечатление по време на мачовете, които гледаха от трибуните на зала “Универсиада”.

“За съжаление негативното надделява. Ако трябва да съм честен, отивам в залата, за да се видя с приятели, а не толкова да гледам волейбол. Частични проблясъци забелязвам само в Левски Сиконко. Макар че и там има спадове, допускат се неточности. Като цяло обаче личи добрата работа на Найден Найденов. Останалите просто не са ниво. Нито селекцията е селекция, нито играта.  Погледнете статистиката дори на дербито Левски - ЦСКА и ще видите, че половината точки не са от атака, а от грешки на съперника. Някои се оправдават с контузии. Но нека кажат защо травмите са толкова много. Това означава, че в клубовете няма правилна методика за подготовка”, категоричен бе Тонев.

“Много сме далеч от реалността, от съвременното развитие на волейбола. Дори не знам дали ще доживеем в България да се появят състезатели като тези в Италия и Русия. Лъч светлинка са отделни момчета, които имат талант. Трябва обаче да се работи сериозно с тях, преди да поемат към чужбина. И точно тук закъсваме. Отличава се донякъде Левски, който с връщането на Краси Гайдарски и Методи Ананиев почти сигурно ще стане шампион”, коментира Златанов.

Левски се раздели с кубинец

Ливан Осория напусна "сините"

Карягин и Фенербахче с бронз в Турция

Тимът стана и носител на Купата на страната

Българо-италиански тандем ще води Б отбора на България

По предложение на Джанлоренцо Бленджини за главен треньор бе избран Франческо Молло

Алекс Грозданов поведе във финала на полското волейболно първенство

Отборът на Богданка Люблин спечели неочаквано лесно първия мач от финала в мъжкото първенство по волейбол на Полша.

Потвърдено: Черно море продаде талант в Италия

Борис Начев преминава от Черно море в Падуа

Мони Николов е Играч на годината на Западната конференция

Симеон Николов влезе в историята като първия новобранец, избран за ИГРАЧ НА ГОДИНАТА в Западната конференция (The Big West) на колежанското волейболно първенство в САЩ

Ганев: Ако всичко е по план, договорът на Бленджини се удължава

Президентът на БФВ говори след заседанието на УС

Юношите ни в група с Италия на Европейското по волейбол

Турнирът е от 23 юли до 3 август в арменската столица Ереван

Нефтохимик 2010 си осигури услугите на световен шампион

Най-новото попълнение на бургазлии има богата визитка