Левски София надви Добруджа за победа №5 в Суперлигата

С най-много точки за "сините" завърши Боян Йорданов с 13 точки

Левски София победи Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:18) в отложен мач от пети кръг на Първа осмица във волейболната Суперлигата при мъжете, който се игра в столицата.

Така „сините“ записаха пета победа в шампионата, като с три загуби и 15 точки заемат трето място във временното класиране. Добруджа отбеляза пета загуба, като с четири победи и 14 точки заема четвърта позиция.

Класирането е преди изиграването на дербито Монтана – Нефтохимик, развоят от което може отново да промени подреждането в таблицата.

Домакините отбелязаха отлично начало с организирана игра и стабилно посрещане, Боян Йорданов пък бе неотразим. Гостите показаха колеблива игра в атака и слабости в посрещане. Ситуацията се запази и през трите гейма, като гостите нямаха ден и играта не им вървеше, а домакините успяха да запишат много добро представяне на свой терен.

Реализатор за победата на Левски бе Боян Йорданов с 13 точки ( 2 аса, 58% в атака). Гордан Люцканов заърши с 9 точки ( 2 аса, 50% в атака).

За Добруджа 07 с най-горям актив бе Християн Димитров с 5 точки ( 2 аса).

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите