Левски София надви Добруджа за победа №5 в Суперлигата

Левски София надви Добруджа за победа №5 в Суперлигата

С най-много точки за "сините" завърши Боян Йорданов с 13 точки

 Левски София победи Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:18) в отложен мач от пети кръг на Първа осмица във волейболната Суперлигата при мъжете, който се игра в столицата.

 
Така „сините“ записаха пета победа в шампионата, като с три загуби и 15 точки заемат трето място във временното класиране. Добруджа отбеляза пета загуба, като с четири победи и 14 точки заема четвърта позиция. 
 
Класирането е преди изиграването на дербито Монтана – Нефтохимик, развоят от което може отново да промени подреждането в таблицата.
 
Домакините отбелязаха отлично начало с организирана игра и стабилно посрещане, Боян Йорданов пък бе неотразим. Гостите показаха колеблива игра в атака и слабости в посрещане. Ситуацията се запази и през трите гейма, като гостите нямаха ден и играта не им вървеше, а домакините успяха да запишат много добро представяне на свой терен.
 
Реализатор за победата на Левски бе Боян Йорданов с 13 точки ( 2 аса, 58% в атака). Гордан Люцканов заърши с 9 точки ( 2 аса, 50% в атака).
 
За Добруджа 07 с най-горям актив бе Християн Димитров с 5 точки ( 2 аса).
Владимир Николов коментира селекцията на Левски

"Сините" ще имат само един чужденец

Николай Желязков остава начело на Левски още три години

"Смятам, че сезонът за нас беше много успешен", каза треньорът на волейболния шампион

Волейболист на Левски подписа във Франция

Владимир Гърков ще играе за Сен Назер

България картотекира 30 волейболисти за Лигата на нациите

Отборът, воден от Джанлоренцо Бленджини, започва в Квебек (Канада), а първият ни мач ще е срещу Италия на 11 юни

Капитанът на волейболния Берое 2016 преминава в италианския Мачерата

Руси Желев е юноша на Берое 2016 и неговият трансфер е първият изходящ на собствен състезател, който клубът реализира от създаването си преди 13 години

Аспарух Аспарухов пое към Полша

Националът с нов отбор

Левски си връща Гордан Люцканов от италианския Аверса

От волейболния шампион Левски обявиха първото си ново попълнение за новия сезон.

Симеон Николов: За първи път плача от щастие

Симеон Николов и Александър Къндев спечелиха титлата в колежанското първенство на САЩ

Левски София празнува успешния сезон с голямото "синьо" семейство

Клубът дава възможност на 50 фенове да присъстват на събитието