Левски срещу ЦСКА за Купата на България

Левски срещу ЦСКА за Купата на България

Ясен е форматът в турнира за Купата на България при жените


Ясен е форматът в турнира за Купата на България при жените, който ще се проведе от 1 до 5 май в зала "Христо Ботев" в София. В надпреварата ще участват всички отбори от първенството, като те са разделени в две групи по т.нар. "метод на спиралата" на базата на класирането след края на редовния сезон (1-4-5-8 и 2-3-6-7). Тъй като отборите в НВЛ-жени останаха седем след отказа на Бургас 2007, то в единия поток ще бъдат 3 тима, а в другия четири.


 
Група А: Марица (Пловдив), Казанлък Волей (Казанлък) и Славия (София)


 
Група Б: Раковски (Димитровград), ЦСКА (София), Левски (София) и ЙЕБ-Шумен 05 (Шумен).


 
С цел засилване на интрига и интерес към Купата, клубовете ще имат право да картотекират до 4 нови български състезателки, които са играли чуждите първенства през настоящия сезон. На полето обаче ще могат да играят едновременно само до три "чужденки". Крайният срок за картотека е 12:00 ч на 1 май.


 
Форматът на турнира за Купата предвижда мачове всеки срещу всеки в груповата фаза, като за полуфиналите се класират първите два. В тази фаза се играе "на кръст" (първи от група А срещу втори от група Б и първи от група Б срещу втори от група А). Завършилите на трето и четвърто място в двете групи отпадат, а мач за трето място не се предвижда.
 

Желязков: Най-важна е победата

Шампионът Левски София победи Монтана с 3:1 в среща от 4-ия кръг на efbet Супер Волей и записа трети успех за сезона, който изкачи отбора близо до върха в класирането.

Падуа, без Начев, пада в Италия

Сонепар (Падуа), в чийто състав играе националът Борис Начев, допусна драматична четвърта загуба в италианската Суперлига.

Левски с трета победа във волейболното първенство

Левски София постигна третата си победа в първенството на България по волейбол за мъже. В двубой от четвъртия кръг шампионите се наложиха с 3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:22) у дома срещу Монтана. 

Левски би Миньор в Перник

В среща от 5-ия кръг на женския волейболен елит при жените Левски спечели гостуването си на Миньор. В Перник състезателките на старши треньора Радослав Арсов надвиха 3:1 (25:13, 20:25, 25:11, 25:16) гейма домакините.

Марица продължава да гази във волейболното  първенство

Шампионът Марица Пловдив постигна пета поредна победа от началото на новия сезон в Националната волейболна лига Демакс за жени.

Враца се превърна в център на волейболната мисъл

Враца се превърна в център на волейболната мисъл, след като Българската федерация по волейбол (БФВолейбол) организира за първи път треньорски семинар в града, информираха от централата.

Мони Николов продължава да мачка с Локомотив

Отборът воден от Пламен Константинов със 7 от 7 в Русия

Локомотив Авиа срази ЦСКА (ВИДЕО)

Жулиен Георгиев с 20 точки за пловдивчани

Драматична победа за Пирин (Разлог) при мъжете

Мариян Наков реализира 27 точки