2. Волейбол
  3. Лукойл Нефтохимик победи Левски Сиконко с 3:2 в Суперлигата при мъжете

Лукойл Нефтохимик победи Левски Сиконко с 3:2 в Суперлигата при мъжете

Лукойл Нефтохимик победи Левски Сиконко с 3:2 (27:29, 25:15, 33:35, 25:19, 15:12) гейма във волейболната Суперлига при мъжете.

С изключително драматичен и зрелищен мач откриха четвъртия кръг на Суперлигата на България отборите на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) и Левски Сиконко (София), съобщава BulgaianVolley.com. Гостите от столицата на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка носителят на Купата на България Нефтохимик надделя с 3:2 (27:29, 25:15, 33:35, 25:19, 15:12).

Двата отбора допуснаха много малко грешки в играта си, демонстрираха силна игра в защита и доставиха истинско удоволствие на зрителите в зала Младост. Особено драматичен беше третият гейм, в който се стигна до редкия резултат 33:35.

Сините допуснаха първата си загуба за сезона, но запазиха лидерската си позиция във временното класиране с 10 точки. Нефтохимик пък загубиха първата си точка и вече са втори с 8 точки, но с мач по-малко от водача.

ЛукОйл Нефтохимик (Бургас): Станев 6 т., Младенов 27, Стоянов 17, Антонов 2, Н. Николов 12, Кирчев 8, Иванов (А. Николов 10)

Левски Сиконко (София): Г. Братоев 5 т., Учиков 19, Ананиев 21, В. Братоев 18, Гайдарски 9, Богданов 5, Иванов

Утре са срещите ЦСКА (София) - Пирин Балканстрой (Разлог), която ще се излъчи директно по БНТ САТ, и Арда (Кърджали) - Марек Юнион Ивкони (Дупница), а в събота Монтана (Монтана) посреща Черно море БАСК (Варна).