Любо Ганев: Ако приемем оставката на Николай Желязков, ще има конкурс

Любо Ганев: Ако приемем оставката на Николай Желязков, ще има конкурс

„25 човека решават“, посочи президентът на БФВ

Президентът на БФВ Любо Ганев гостува в ефира на БНТ и даде подробности около оставката на Николай Желязков.

„Ще имаме УС и ще разгледаме оставката на Николай Желязков. Ако ще има избор на нови треньори трябва да се направи конкурс. Ще се даде достатъчно време кандидатите да се подготвят и след това, когато изтече срока, ще се събере УС, за да разгледа кандидатурите“, каза Ганев. „В Управителния съвет сме 25 човека. Те ще гласуват и ще видим“, допълни той.

Любо Ганев коментира и възможността Мартин Стоев да поеме националите. „Говорил съм си с Мартин Стоев. Той каза, че не може да направи така, че да класира отбора за Франция, но може за Олимпиадата. Има си задачи, които трябва да направи. Той иска да си извърви пътя с децата, които готви в момента и постигнаха страхотни резултати. Надяваме се на това ЕП да бъде там, където му е мястото“, каза Ганев.

Той коментира и представянето на Световното първенство.

„На това СП изиграхме три мача. В първия мач поляците ни превъзхождаха. Срещу САЩ играхме срещу равни. Можехме да спечелим третия гейм и нещата щяха да станат други. Срещу Мексико гонихме задължителна победа с 3:0 дойде загубата на гейма и психологически нещата рухнаха. От 20 световни първенства сме участвали 19 пъти. Винаги групите са били 4 групи по 6 отбора – имаш 5 мача. Дори да направиш грешка имаш опции да се оправиш. В тази група с Полша и САЩ, нормално е да допуснеш загуба. От един слаб мач не трябва да се правят изводи от 1 мача. Бях с тези момчета през цялото време на подготовката. Когато видиш, че ти се изплъзва всичко е нормално да се подадеш психически“, заяви още той.

Потвърдено: Черно море продаде талант в Италия

Борис Начев преминава от Черно море в Падуа

Мони Николов е Играч на годината на Западната конференция

Симеон Николов влезе в историята като първия новобранец, избран за ИГРАЧ НА ГОДИНАТА в Западната конференция (The Big West) на колежанското волейболно първенство в САЩ

Ганев: Ако всичко е по план, договорът на Бленджини се удължава

Президентът на БФВ говори след заседанието на УС

Юношите ни в група с Италия на Европейското по волейбол

Турнирът е от 23 юли до 3 август в арменската столица Ереван

Нефтохимик 2010 си осигури услугите на световен шампион

Най-новото попълнение на бургазлии има богата визитка

Нефтохимик 2010 си върна шампиона от 2023 година

Волейболният клуб представи Симеон Добрев

Лошо начало за Алекс Николов в битката за титлата

Българският национал с 13 точки при загубата от Тренто

Найден Найденов: Надявам се догодина да сме още по-силни

Треньорът на Локомотив Авиа коментира второто място

Николай Желязков: Момчетата дадоха всичко, за да спечели Левски трите трофея

"Сините" със златен требъл - титла, купа и суперкупа