Македония започна с чиста победа участието си в Европейската лига

Македония започна с чиста победа участието си в Европейската лига

От 18 ч България играе срещу Дания

Националният волейболен отбор на Македония започна с лесна победа тазгодишното си участие в Европейската лига. Македонците, които са финалисти от 2015 година, биха категорично Албания с 3:0 (25:17, 25:23, 25:18) в първия си мач от първия турнир в Група А, игран този следобед пред едва около 500 зрители в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.

 
Във втората си среща на турнира Македония ще играе срещу отбора на Дания, който по-късно тази вечер излиза срещу момчетата на Мирослав Живков. Мачът е утре (11 юни) от 15,00 часа, а след това от 18,00 часа България ще играе срещу албанците.

Над всички за македонците бе звездата и капитан на тима Никола Гьоргиев със страхотните 23 точки (1 блок, 3 аса и 59% ефективност в атака) за победата. За отбора на Албания Газменд Хусай завърши с 13 точки.
Абонданца: Целта на отбор като нашия е само израстването

Селекционерът на националния отбор на България по волейбол Марчело Абонданца отказа да сравни тима в момента с този преди 13 години, когато отново води България. Той говори пред медиите преди старта на подготовката за Лигата на нациите.

Баракова смени отбора в Румъния

Българската волейболистка Петя Баракова смени отборите в румънското първенство и днес беше представена като ново попълнение на Динамо (Букурещ), обяви официалната страница на клуба.

Четири български отбора ще участват във европейските турнири

Шампионът Левски влиза в пресявките за Шампионска лига

Бенефисът на Теодор Салпаров ще бъде на 5-ти септември

Един от най-известните български волейболисти Теодор Салпаров ще сложи край на кариерата си със спектакъл бенефис

Български национал сменя Франция с Италия

Гърков преминава в Джой Волей в Серия А2

В Русия: Симеон Николов и Локомотив Новосибирск с бронзови медали

Българският волейболен национал и тима му останаха трети за Купата