Маричанка отива в Италия

Маричанка отива в Италия

Състезателката на Марица (Пловдив) Никол Николова ще играе през новия сезон в първенството на Италия.

Състезателката на Марица (Пловдив) Никол Николова ще играе през новия сезон в първенството на Италия. След като 184-сантиметровата посрещачка успешно премина пробите във втородивизионния Сиджел Палаволо (Марсала), между двата клуба бе постигнато споразумение за едногодишен договор на Николова.  20-годишната състезателка, която през това лято получи повиквателна и за женския национален отбор на България, вече бе картотекирана за участие с новия си отбор в Серие А2 и вероятно още тази неделя ще дебютира за Сиджел при гостуването на Ризо Скоти (Павия) от третия кръг на шампионата.
 
"Много съм щастлива от възможността, която получих.  Виждам, че съм в добре организиран тим, който иска да се представи добре в шампионата", сподели Никол. "Гледах последния мач на отбора срещу Поми (Казалмаджоре) и мисля, че нашият тим заслужаваше да постигне повече.”
 
"Никол е състезателка, която може да допринесе много", не спести похвалите си спортният директор на клуба Маурицио Бускаино.  "Тя вече се адаптира и сме убедени, че може да бъде много ценна за нас.  Вече в състава ни всичко е окей и треньорът Джирибалди може да избира най-доброто", продължи Бускаино.  

Марица (Пловдив) триумфира с рекордна 12-а титла на България!

Шампионките разгромиха Левски във финалната серия

Левски е на една победа от титлата в Супер Волей (ВИДЕО)

Волейболистите на Левски София са още една крачка по-близо до трети пореден трофей в Супер Волей

Марица е на победа от рекордна 12-а поредна титла на България (ВИДЕО)

Волейболните шампионки постигнаха втора победа срещу Левски във финалната серия

Волейболистите играят контрола с Аржентина

Аржентинската волейболна федерация (FEVA) официално потвърди, че националният отбор на страната ще изиграе контролна среща срещу световния вицешампион България.

ЦСКА се наложи над ЦПВК и изравни резултата в серията за бронзовите медали при жените

Третият мач между двата тима е на 26 април в зала "Христо Ботев"

Николай Желязков: Напрегнат и нервен мач (ВИДЕО)

Николай Желязков даде своето мнение след успеха на Левски София с 3:1 гейма (21:25, 25:20, 25:20, 25:23) срещу Нефтохимик 2010 в първия мач от финалната серия в efbet Супер Волей при мъжете, игран в зала „Левски София“.