Марица обърна Славия в три гейма и среща ЦСКА на полуфинал

И в трите гейма софиянки успяваха да поведат в резултата, но после домакините обръщаха в своя полза

Отборът на ЦСКА (София) ще бъде полуфинален съперник на Марица (Пловдив) в турнира за Купа България, който се провежда тази седмица в пловдивската зала Олимпиада.  Това стана ясно след днешните срещи, в последната от които Жълтите постигнаха нова чиста победа и така оглавиха крайното класиране в Група А.  Пред пълни трибуни момичетата на Иван Петков триумфираха срещу Славия-СУ (София) с 3:0 (25:19, 25:17, 25:20).

И в трите гейма софиянки успяваха да поведат в резултата, но после домакините обръщаха в своя полза, за да стигнат до чистата победа.  Ако в първите две части обаче маричанки стигаха до обрата далеч преди второто техническо прекъсване, то в третата Славия водеше с 16:10 и нещата отиваха към четвърти гейм.  Това обаче не бе по вкуса на Иван Петков и той извади от ръкава си нужните козове.  В игра отново се появиха младите надежди Силвия Андреева и Ана Христова под бурните аплодисменти на публиката, а Цветелина Николова се върна на терена, след като малко по-рано бе отстъпила мястото си на Анелия Минчева.  Макар че този ход бе по-скоро психологически, той вдъхна нова свежест в играта на Марица.  Жълтите заиграха много по-концентрирано, принудиха противника да греши и, подпомогнати и от някои отлични изяви и на своята блокада, постигнаха феноменален обрат и в този гейм, изравнявайки при 19:19 и затваряйки мача при 25:20.

Топреализатор на мача стана капитанката Диана Малинова с 11 точки.  По 10 добавиха Борислава Янкова, Мира Тодорова и Никол Николова.  С 10 завърши и Росица Янчева – най-резултатната за отбора на Славия-СУ.

Крайно класиране в Група А:  1. Марица - 6 точки, 6:0 гейма;  2. Славия-СУ - 3 точки, 3:3 гейма;  3. Спартак 96 (Плевен) - 0 точки, 0:6 гейма

В другата група Левски Волей (София) помогна на вечния съперник ЦСКА (София) да се класира за полуфиналите, побеждавайки Спартак Интерком Груп (Варна) с 3:1 в последния мач.  В случай, че варненки бяха спечелили, напред щяха да продължат Левски и Спартак.

Крайно класиране в Група Б:  1. Левски Волей - 9 точки, 9:1 гейма;  2. ЦСКА - 5 точки, 6:5 гейма;  3. Спартак ИГ - 4 точки, 6:6 гейма;  4. Феникс 09 (Шумен) - 0 точки, 0:9 гейма.

Така за полуфиналите в петък, 13 януари, се оформиха следните двойки:  Марица - ЦСКА и Левски - Славия, като срещите са от 15:00 и 17:30 б.в.  Желанието на ВК Марица е двата мача да бъдат разменени, така че в по-късния час повече любители на волейбола от Пловдив да подкрепят отбора в зала Олимпиада.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“