Марица стана шампион по волейбол при момичетата

Марица стана шампион по волейбол при момичетата

Жълто-сините изковаха четвъртата си титла за този сезон

Марица (Пловдив) е волейболен шампион и при момичетата до 13 години. Жълто-сините изковаха четвъртата си титла за този сезон, след като такива вече спечелиха жените, момичетата до 10 години и момичетата до 12 години.  За треньорския тандем Петя Хрисчева – Цеца Тенева пък това е третото злато в рамките на 24 дни.

 
Тази сутрин малките маричанки победиха и Хебър (Пазарджик) с 2:0 (25:17, 25:15), макар че се нуждаеха само от един спечелен гейм.  Така те преминаха през целия сезон в Държавното първенство без нито една загуба в тринадесетте си срещи.
 
Освен с шампионската титла на България и златните медали, пловдивският тим си тръгва от зала Спортпалас край Златни пясъци и с две индивидуални награди.  Атанаска Бекярова бе отличена като най-добър блокировач, а Кристина Коларова се поздрави с приза за най-добър разпределител.
 
Сребърните медали са за Родопа (Смолян), а бронзовите - за Звезди 94 (София).
Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година