Младите маричанки паднаха 0:3 от ЦСКА на финалите в Казанлък

Младите маричанки паднаха 0:3 от ЦСКА на финалите в Казанлък

Девическият тим на Марица загуби с 0:3 от ЦСКА в спора за първото място на предварителна група Б във финалния турнир на държавното ни първенство при старшата възраст, който се провежда в Казанлък

Девическият тим на Марица загуби с 0:3 от ЦСКА в спора за първото място на предварителна група Б във финалния турнир на държавното ни първенство при старшата възраст, който се провежда в Казанлък.

В зала „Арсенал” младите армейки победиха жълто-сините от Пловдив с 25:16, 25:19, 25:11 в мач от третия кръг на надпреварата.

Директният двубой между двата тима, които са претенденти за златните медали, предопредели лидера в група Б, като с този успех червените реализираха две чисти победи и ще бъдат водач в класирането.

Волейболистките на Марица остават на втора позиция, въпреки, че за момента са първи, но с мач в повече.

Очакваното с интерес дебри за съжаление не се състоя, защото ЦСКА надделя сравнително лесно с по-силен начален удар, с който направо разби посрещането на маричанки. Известни проблясъци в играта на Марица се появиха във втория гейм, но илюзията за обрат бързо рухна.

"Играхме неочаквано слабо, нашите момичета като че ли прегоряха. Нищо не е загубено, трябва да бием в следващия кръг и продължаваме напред. Нищо не се знае можем да бием ЦСКА после…”, коментира старши треньорът на Марица Иван Радичев.

Маричанки запазват шансовете си за медали. При очакван успех над видинския Бдин Вида утре, възпитаничките на треньора Иван Радичев ще заемат второ място в групата и ще попаднат във финалната четворка, където става разпределението на отличията.

В другия мач от групата отборът на Арда (Кърджали) надигра Локомотив (София) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:14). И двата тима се класираха за финалите на републиканското, след като спечелиха допълнителните квалификации, като в този двубой се очакваше също да има равностоен сблъсък. Такъв обаче не се получи, като кърджалийските волейболистки имаха тотално предимство в мача.

Емоциите от първата ни победа на Световното по волейбол (СНИМКИ)

Българската федерация по волейбол публикува галерия от снимки след първата ни победа на Световното първенство за мъже - 3:0 над Германия. 

Словения би Чили в нашата група на Световното по волейбол

Словения победи Чили с 3:0 (25:19, 25:20, 25:16) на старта си на Световното първенство по волейбол за мъже във Филипините.

Иван Иванов със загуба в дебюта си за Купа “Дейвис”, Финландия изравни

Българинът отстъпи пред двукратен АТР финалист

Винярски: Имахме шансове в първия и втория гейм

Наставникът на Германия говори след победата на България

Алекс Николов: Дано успеем и срещу Словения

Националният отбор на България по волейбол започна с победа над Германия с 3:0 (40:38, 25:22, 25:20) участието си на Световното първенство във Филипините

Бленджини: Това е само първи мач

Селекционерът на националния отбор на България Джанлоренцо Бленджини изрази задоволството си от успеха на старта на Световното първенство

НЕВЕРОЯТНО! Разбихме Германия на Мондиал 2025 - 3:0 (ВИДЕО)

Алекс Николов бе големият герой за България с 27 точки

Нефтохимик 2010 и Георги Братоев се разделиха

Волейболният Нефтохимик 2010 (Бургас) се раздели по взаимно съгласие с разпределителя Георги Братоев, съобщават от отбора.

Алекс Грозданов: Ще бъдем в перфектно състояние за първия мач от световното

Капитанът на българския национален отбор по волейбол Алекс Грозданов даде специално интервю за БНТ преди началото на световното първенство във Филипините