Нефтохимик обърна Добруджа в Бургас

Валентин Братоев най-резултатен за шампионите

Нефтохимик 2010 победи с 3:1 (-21, 20, 15, 18) Добруджа 07 в повторение на мача за Суперкупата преди седмица.

Срещата от първия кръг на Суперлигата в зала „Младост” в Бургас започна с предимство за гостите от Добрич. Те успяха да дръпнат напред в резултата още в началото и въпреки, че шампионите успяха да изравнят при 12:12 и 16:16, силите им не стигнаха за успех в гейма.

След това играчите на Найден Найденов се събудиха и без особени проблеми успяха да спечелят следващите три гейма за първата си победа този сезон.

Двата отбора показаха доста равностойни показатели, като в основата на победата на бургазлии се оказа добрата успеваемост в атака (54%-36%). Те бяха и по-стабилни при посрещането (57%-54%), реализираха и повече директни точки от сервис (10-7). Двата тима се отчетоха с по 10 блокади.

Най-резултатен за успеха на Нефтохимик беше Валентин Братоев с 21 точки (4 аса, 1 блок, 60% позитивно посрещане и 62% ефективност в атака), а Георги Петров добави 13 точки (1 блок, 67% позитивно посрещане и 63% ефективност в атака).

За Добруджа Мартин Мечкаров се разписа с 14 точки (1 ас, 1 блок, 57% позитивно посрещане и 40% ефективност в атака), а Димитър Маринков се отчете с 11 точки (2 аса, 3 блока, 50% позитивно посрещане и 33% ефективност в атака).

В следващия кръг на 13 октомври (петък) Нефтохимик гостува на Хебър в Пазараджик, а Добруджа 07 приема ЦСКА в Добрич ден по-късно.
Симеон Николов: Играя своята игра