Нефтохимик се съвзе от шока в Перник с бой по Черно море

Нефтохимик се съвзе от шока в Перник с бой по Черно море

Най-резултатен за успеха на бургазлии беше Валентин Братоев с 18 точки

Нефтохимик бързо се съвзе след загубата от Миньор, и спечели с 3:1 (-19, 16, 16, 18) срещу Черно море БАСК в мач от пети кръг на волейболното първенство.

 

Срещата в бургаската зала „Младост” започна с доминация на гостите, които без проблем взеха първия гейм. След това шампионите показаха истинското си лице и без особени проблеми спечелиха останалите три части.
 
Най-резултатен за успеха на бургазлии беше Валентин Братоев с 18 точки (3 аса, 2 блока, 57% позитивно посрещане и 43% ефективност в атака), а Георги Петров добави 17 точки (2 аса, 3 блока, 42% позитивно посрещане и 57% ефективност в атака). 
 
За Черно море Стефан Иванов реализира 18 точки (3 аса, 1 блок и 42% ефективност в атака).
 
Преди изиграването на останалите мачове от кръга Нефтохимик 2010 оглави класирането в Суперлигата с 4 победи и 1 загуба, а Черно море БАСК заема осма позиция с 2 победи и три загуби.
 
В следващия кръг на 3 ноември Черно море приема Тетевен Волей във Варна, а Нефтохимик ще бъде домакин на ЦСКА в Бургас.
Край на черната серия за България

Бихме Тайланд след тайбрек

България загуби от Чехия в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Волейболистите ни паднаха с 0:3 в Хонконг

Драма в Хонконг - тимът на Зетова отстъпи на Китай (ВИДЕО)

Срещаме Чехия в петък

Зетова: Борихме се за всяка топка

Вижте какво каза треньорът на женския ни национален отбор по волейбол

България отстъпи в четири гейма на олимпийския шампион Италия (ВИДЕО)

България отстъпи с 1:3 (17:25, 25:23, 15:25, 15:25) на олимпийския шампион Италия в петия си мач от Лигата на нациите по волейбол за жени.

Симеон и Алекс Николови: Много сме доволни

Двамата български национали и братя Симеон и Александър Николови споделиха, че са доволни от представянето си в първата седмица от Лигата на нациите по волейбол

Бленджини: Искаме да се изкачваме в ранглистата

Селекционерът на националния отбор по волейбол Джанлоренцо Бленджини говори пред медиите на летище "Васил Левски" след завръщането на отбора от Квебек

Признание: Симеон Николов беше избран в Идеалния отбор на Лигата на нациите

Симеон Николов попадна в идеалния отбор на първата седмица от Лигата на нациите

Признание: Българка е най-добра волейболистка на Балканиадата

Българският отбор има още две индивидуални награди.