РЕВОЛЮЦИЯ: Обвързват волейболните национали с дългосрочни договори

РЕВОЛЮЦИЯ: Обвързват волейболните национали с дългосрочни договори

Играчите подписват за 5 г.

Българската федерация по волейбол ще предложи за първи път дългосрочни договори на състезателите, които ще играят в националните отбори за мъже и жени, съобщава Sportal.bg.

Ръководството обмисля подписване 5-годишни контракти на всички избрани играчи, които се очакват на носят националните екипи до края на Олимпийските игри в Лос Анджелис 2028.

Основната цел е да може да разчита, че всеки един от тези състезателите, подписали договори, ще бъдат на разположение за всеки един турнир. Няма да е възможно всеки сам да си избира къде иска да играе, и къде не. При подписване на контрактите БФВ ще се задължи да осигури помощник треньори, кондиционни треньори, застраховки и всичко необходимо за всеки един състезател за този период. Ако някой от състезателите се контузи, то той ще получава пълна подкрепа за възстановяването си, както и парична компенсация.

Волейболната федерация организира съдийски курс

В периода 10 март - 30 април 2026 г. ще се проведе обучение за нови съдии. За първи път теоретичната част на курса ще бъде изцяло онлайн, а практическите занимания и финалният изпит ще се проведат присъствено.

Кошмарно: Ракета уби 20 волейболистки в Иран

Военните действия в Близкия Изток продължават да вземат своите жертви, като от военния конфликт между САЩ, Израел и Иран не са предпазени и спортистите в региона

Георги Татаров с дебютна точка за Галатасарай

Тимът обаче записа втора поредна загуба

Берое се разправи безпроблемно с Монтана

Най-резултатен за Берое бе Чернокожев

Локомотив Авиа с нова победа

Тодор Вълчев завърши мача с 19 точки

Марица (Пловдив) би ЦСКА за 16-та поредна победа

Шампионките с нов успеу на нула в Национална волейболна лига за жени