Салпаров: Със сълзи напускам Бургас, но трудно се отказва Русия на тези години

Салпаров: Със сълзи напускам Бургас, но трудно се отказва Русия на тези години

Договорът му е за пет месеца

Играещият спортен директор на волейболния шампион Нефтохимик 2010 Бургас Теодор Салпаров напуска клуба. Либерото на националния ни отбор призна пред Дарик, че преди два дни е получил изключително добра оферта от Русия, която не може да откаже. Волейболистът ще играе за местния Газпром Юрга (Сургут), като договорът му е за 5 месеца (до края на сезона).
 
Салпаров разкри, че се е разделил със съотборниците и колегите си в Бургас със сълзи на очи. Той обаче бе категоричен, че на неговите години няма как да откаже толкова примамлива оферта, като това ще бъде и полезно за националния отбор. 
 
"Преди 2 дни дойде офертата. Играл съм в този отбор и имам добри отношения с ръководството. Те искаха трансферът да се случи възможно най-бързо, тъй като от 3 мача имат 3 загуби в шампионата. Искат стабилизиране в защита и прибегнаха до мен. Офертата е страхотна и на моята възраст трудно се отказва. Трудно се разделих с момчетата и ръководителите от Нефтохимик 2010. Казах им със сълзи на очите, че се разделяме. Семейството ме подкрепи. За тези 5 месеца ще стисна зъби. Шампиионатът е тежък, много пътувания. Надявам се Нефтохимик 2010 да гони титла и Купа на България. Ще помагам на отбора с каквото мога. Моето напускане не означава, че се разделяме завинаги. А този трансфер ще бъде полезен и добре също така за националния ни отбор защото януари имаме важни мачове и ще съм на добро ниво", сподели либерото.
 
Салпаров се завръща в Русия, където бяха най-големите му успехи в кариерата - със Зенит (Казан) спечели Шампионскага лига преди 4 години и взе приза за "Най-добро либеро" в най-класната клубна надпревара на Стария континент. Този сезон Газпром не участва в европейските клубни турнири, а целта е стабилизиране в местната Суперлига. До края на седмицата Теди ще се присъедини към новия си клуб.

 

Волейболистка напусна националния отбор

Женският национален отбор по волейбор заминава в четвъртък за Полша

Любо Ганев призна за пропуск на волейболната федерация

Знаем, че в плажния волейбол не сме направили нужното, призна президентът

Лазар Бучков се връща в Левски

Изграждаме следващото поколение звезди на българския волейбол, казва Николай Желязков

Мони Николов отива при Пламен Константинов в Русия

Направилият фурор в САЩ юноша на Левски Симеон Николов реализира първи трансфер - 18-годишният разпределител напуска университета Лонг бийч в посока Локомотив Новосибирск, където старши треньор е Пламен Константинов.

Palms Bet награди ВК "Левски" за требъла

Официалният партньор на волейболен клуб „Левски“ Palms Bet отчете грандиозния успех на отбора и връчи поощрителна награда на шампионите, след като тимът на сините постигна требъл за сезон 2024/2025 година.

От 4-то място до титлата: Тур е шампион на Франция!

Рекорден 10-и трофей за тима

Ивайло Иванов свири финала в Шампионската лига

Най-добрият ни съдия във волейбола с престижен наряд

Владимир Николов коментира селекцията на Левски

"Сините" ще имат само един чужденец

Николай Желязков остава начело на Левски още три години

"Смятам, че сезонът за нас беше много успешен", каза треньорът на волейболния шампион