Шампионът Полша се класира за полуфиналите в Лигата на нациите по волейбол (ВИДЕО)

Шампионът Полша се класира за полуфиналите в Лигата на нациите по волейбол (ВИДЕО)

Двукратните първенци в турнира бяха най-категорични в последния гейм

Шампионът Полша се класира за полуфиналите в Лигата на нациите по волейбол при мъжете след успех с 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:17) срещу Украйна.

В Нинбо "дружина полска" контролираше изцяло събитията на полето в три от четирите гейма, като единствено във втората част украинците успяха да се доберат до успех, след който резултатът в двубоя стана 1:1.

Двукратните първенци в турнира бяха най-категорични в последния гейм, когато още от самото начало поведоха с 6:2.

Най-резултатен за успеха на поляците стана Бартоломей Боладж с 24 точки, а съотборникът му Уилфредо Леон добави още 16 точки.

За Украйна с 13 пункта завърши Васил Тупчий. На полуфиналите Полша ще играе срещу Словения.

САЩ се наложи с категоричното 3:0 (25:22, 25:21, 25:21) срещу миналогодишния сребърен медалист в Лигата и настоящ световен първенец Италия.

Джейк Хейнс приключи с 21 точки в полза на трикратните вицешампиони в Лигата на нациите, докато Юри Романо реализира 16 точки в полза на "адзурите", които отстъпваха сериозно на своя съперник при началния удар.

Следващият противник на американците е Япония.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година

Бленджини удължи договора си с България до 2028г., но ще води и клубен отбор

Договорът на Джанлоренцо Бленджини като треньор на националния отбор на България по волейбол за мъже се удължава с още две години - до 2028 г