ЦСКА спечели купата „70 години волейбол в Разлог“

Кметът на града инж. Ивайло Герчев връчи Купата на победителите

ЦСКА (София) спечели юбилейния турнир за мъже в чест на 70 години волейбол в Разлог, който се проведе в местната зала „Септември“. На финала на надпреварата воденият от Александър Попов тим надигра домакините от „Пирин“ (Разлог) с 3:1 (25:15, 20:25, 25:19, 25:23).

Реализатор за победата на „армейците“ бе Иван Крачев с 20 (4 аса, 62 % в атака). Много добър мач отбеляза и националът Николай Николов, който завърши с 16 точки (7 от които от блокада, 56 % в нападение).

За Пирин много добро включване направи Боян Иванов, който се появи във втората част и стана най-резултатен за тима си с 19 точки (1 ас, 2 блокади, 55 % в атака). Георги Елчинов, който във втория гейм заигра като диагонал, добави 13 (3 аса, 1 блокада, 33 % в нападение).

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) завърши на третото място в турнира, след като надигра македонския „Струмица“ с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23).

Кметът на Разлог инж. Ивайло Герчев връчи Купата на победителите. За всички участници в турнира имаше и специални плакети "70 години волейбол в Разлог". Ивица Ильоски, президент на ВК „Тетово“ връчи плакет на д-р Радко Тумбев председател на УС на ВК „Пирин“, по повод годишнината от създаването на отбора.

Юбилейният турнир, който продължи два дни, бе финалът на мероприятията, посветени на 70-годишнината от създаването на ВК „Пирин“.
Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“