Владо Николов: Попаднахме в най-силната група

Владо Николов: Попаднахме в най-силната група

„Русия е фаворит в нашата група, но ние ще гоним победа във всеки мач и първото място в потока“

България е в една предварителна група с Русия, Словения и Испания, това отреди тегленият вчера вечерта жребий за Европейското първенство 2017 за мъже, който се проведе в полския град Краков, и на който присъства и Генералният секретар на БФВолейбол Владимир Николов.

 

„Попаднахме в най-силната предварителна група. За да продължим напред трябва да бием Полша или Сърбия, което ни поставя в трудна ситуация.“, коментира пред официалния сайт на БФВолейбол volleyball.bg Владимир Николов.

 

„Русия е фаворит в нашата група, но ние ще гоним победа във всеки мач и първото място в потока“, допълни още Генералният секретар на федерацията.

 

Припомняме, че на последното Европейско първенство 2015, което се проведе в България и Италия, националите ни заеха четвърто място в крайното класиране. Словения, която е съперник в предварителната ни група завърши на второ място, а Русия приключи на шеста позиция, след като отпадна от Италия във четвъртфиналната фаза.

Абонданца: Победата ни дава увереност и сме много щастливи

“Продължаваме да мислим за преодоляване на групата”, заяви селекционерът ни

България със страхотно начало на ЕвроВолей 2026 (ВИДЕО)

“Лъвиците” удариха Украйна с 3:0

efbet е Официален партньор за България на CEV EuroVolley 2026

За първи път брандът става част от Европейското първенство по волейбол като Официален партньор за България

Ново лице в треньорския щаб на Нефтохимик 2010

Добромир Лазаров ще е дясна ръка на Иван Станев

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026