2. Волейбол
  3. Волейболистките паднаха от Япония

Волейболистките паднаха от Япония

Националният отбор на България по волейбол за жени допусна втора загуба на Лигата на нациите в Анталия - този път от Япония с 0:3 (13:25, 15:25, 15:25), като мачът продължи около час и 15 минути.

Лоренцо Мичели започна със състав: Мария Йорданова, Петя Баракова, Мария Кривошийска, Борислава Съйкова, Ива Дудова, капитанката Мирослава Паскова и либерото Жана Тодорова. Като резерви в игра се появиха Микаела Стоянова , Елена Бечева и Кристина Гунчева.

Мачът не започна добре за родния тим, който тръгна с 0:3, а след това бързо натрупа пасив и стигна до 1:7, а след това и 8:18, като най-голяма разлика бе в края 13:25.

Вторият гейм бе малко по-равностоен, но след 4:4 българският тим допусна да бъде поведен, като разликата растеше и бе най-голяма при 12:21, а в края бе 15:25.

В третата част тимът на Мичели поведе с 3:1 и 5:2. Последното предимство бе при 10:9, а след това Япония направи шест поредни точки и дръпна със 17:11. Загубата ни отново бе регистрирана с 15:25.

"Имаме повече грешки в нашата игра, надявам се да ги изчистим. Искам да притиснем повече тима на Япония със сервис", каза селекционерът Мичели в паузата преди третия гейм на мача.

Най-резултатна за България бе диагоналът Микаела Стоянов с 8 точки, а Мария Йорданова добави 6.

Най-резутатни в срещата бяха японките Хаяши и капитанката Кога, които завършиха с по 13 точки.

Нашият тим направи повече блокади от съперника - 6 на 5, но по всички други показатели отстъхваше на японките, които направиха цели 6 аса срещу нито един за родния отбор.

След тази загуба тимът на България е на последното 16-о място в класирането на Лигата, но тази година няма да има изпадащ отбор и младият български отбор играе без напрежение.

Утре тимът на България играе срещу Италия от 20:00 часа.