Волейболните национали спечелиха групата си на европейското след драматична победа над Италия

На полуфиналите България среща Чехия, който завърши на второ място във втората група

Националният отбор по волейбол на България за юноши до 18 години постигна драматична победа над Италия с 3:2 гейма на европейското първенство, в отделните части 16:25, 25:13, 26:24, 21:25, 15:11.

Така тимът ни, воден от Мартин Стоев, спечели своята група от надпреварата след като записа три победи - над Белгия, Турция и домакина Италия.

Първият гейм бе спечелен убедително от италианците. Във втората част ролите се размениха, като играта бе изцяло под диктовката на момчетата на Мартин Стоев, които затвориха гейма на 13 и изравниха 1:1. Третият гейм бе изключително драматичен, след като до последно нашите изоставаха в резултата. В решителните минути, при 24:24, "младите лъвчета" показаха повече воля и психика. Успешна атака на Александър Николов даде предимство 25:24, а аут от атаката на Италия доведе до 26:24 за родните волейболисти.

Четвъртата част бе за италианския тим, които доведоха мача до тайбрек. Там играта започна точка за точка, след което нашите поведоха. Домакините отново догониха родните представители, стигайки се до 9:9. След това успешна атака на Александър Николов и блокада за българския тим дадоха преднина от две точки. До края нещата преминаха гладко, блокада на "лъвчетата" сложи точка на мача за 15:11.

На полуфиналите България среща Чехия, който завърши на второ място във втората група. Двубоят е на 12 септември (събота) от 18:00 часа българско време.

Стартов състав: Стоил Палев, Георги Татаров, Александър Николов, Владимир Гърков, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов, либеро Калоян Вълчинов (Борислав Николов, Християн Великов, Венислав Антов)

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите