Волейболният Марек с чужденеца си срещу Монтана

Волейболният Марек с чужденеца си срещу Монтана

Син срещу баща в Суперлигата

"Марек Юнион-Ивкони" (Дупница) ще може да разчита на новото си попълнение от Уганда - Окелло Дауди в домакинството си срещу "Монтана"в петия кръг на Суперлигата. Мачът е днес, 11 ноември, (петък) от 18:30 ч в местната зала "Спортна".

След много усилия от ръководството на клуба успяха да изкарат разрешително от Агенцията по заетостта и веднага информираха НВЛ, където представиха необходимите документи. Така треньорът Найден Найденов ще има една опция в повече срещу "Монтана", който до момента има само една загуба в шампионата.

Дауди се очаква да запълни празнината на най-невралгичния пост – диагонал на разпределителя. От началото на първенството, на този пост играха Димитър Дулчев, Михаил Цветанов, та дори и центърът Борислав Апостолов. От клуба смятат, че Окелло има огромен потенциал, който тепърва ще разкрива.

Срещите от петият кръг в Суперлигата при мъжете продължават в три дни, като мачовете ще се играят на 11, 12 и 13 ноември. 

Интересен момент ще има в съботния ден, 12 ноември, като син срещу баща излизат на волейболното поле. В директен двубой един срещу друг застават Мартин Мечкаров, който играе за "Добруджа 07" и Петър Мечкаров, който води "Тетевен Волей". Двубоят е в добричката зала "Изида", като започва в 18:00 ч

В последния мач от кръга "Левски София" приема "Черно море" (Варна) , като мачът ще се играе на 13 ноември (неделя) в Русе. Двубоят е в "Арена Булстрад", като започва в 17:00 ч. Двубоят ще бъде част от популяризирането на волейбола в Русе, като децата до 7 години ще бъдат пускани безплатно в залата. Преди двубоя Владо Николов ще изведе подрастващи от Русе, които тренират волейбол в демонстрационен мач. 

В Русия: Симеон Николов и Локомотив Новосибирск с бронзови медали

Българският волейболен национал и тима му останаха трети за Купата

Николов и Локомотив допуснаха обрат в полуфинала за Купата на Русия (ВИДЕО)

Само един Мони се оказа недостатъчен за отбора

Перуджа е на финал в Шампионска лига (ВИДЕО)

Шампионите на Италия очакват да научат името на съперника си

Александър Николов ще играе финал в азиатската Шампионска лига по волейбол

В спора за трофея Фулад Сирджан ще срещне победителя от втория полуфинал

Премия от 20 000 евро за шампионите във волейбола “Левски София” от генералния спонсор Palms Bet

Собствениците на генералния спонсор на клуба Мило Борисов и Роси МакКий присъстваха лично на церемонията и връчиха чека на „сините“ шампиони

Разпределителят на Левски се сбогува с отбора

Трикратният шампион със “сините” ще продължи кариерата си в Италия