За първи път ще има Суперкупа на България по волейбол при жените

За първи път ще има Суперкупа на България по волейбол при жените

Марица и Левски ще спорят за първия такъв трофей на 2 ноември в Стара Загора

За първи път в историята ще се проведе мач за Суперкупата на България при жените. Срещата ще се състои на втори ноември, понеделник, от 18:00 ч. в спортната зала „Иван Вазов“ в Стара Загора. По регламент в спора за трофея, трябва да се срещнат шампионът от Националната волейболна лига и носителят на Купата на страната през миналия сезон. През изминалата кампания „Марица“ (Пловдив) записа исторически за клуба златен дубъл, спечелвайки и двете титли. До последно волейболистките от Пловдив водиха здрава битка с „Левски“ (София), като „сините“ останаха със сребърните медали в първенството и загубиха Купата след 2:3 в решителната трета среща от финалната серия. Именно тези два тима ще се изправят един срещу друг в спора за Суперкупата.

С този сблъсък ще се даде старт на новия сезон при дамите. Първият кръг на Национална волейболна лига – жени „Демакс +“ 2015/2016, в която тази година ще участват 9 отбора, ще бъде на 6-и и 7-и ноември.

 

Либерото на България със скъсан ахилес

Либерото на националния отбор на България Галина Карабашева е със скъсан ахилес, съобщиха от Българската федерация по волейбол.

Антонина Зетова: Все още ни липсва издръжливост, но продължаваме да работим

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за жени Антонина Зетова остана доволна от представянето на тима в първия мач от третия турнир в Лигата на нациите.

Волейболистките взеха гейм на Бразилия (ВИДЕО)

Женският национален отбор на България записа поражение в Лигата на нациите срещу Бразилия в Чиба, Япония.

Жребият за новия сезон в Супер Волей определи дерби в първия кръг

Новият сезон в елита на България при мъжете ще стартира с дерби

България е на четвъртфинал на Световното по волейбол (ВИДЕО)

Дамите ни под 19 години сразиха Мексико

Бомба! Младите волейболистки удариха световния шампион САЩ

Българско хоро в Осиек след големия успех на "лъвиците"

Националният отбор за жени до 22 г. не успя да вземе директна квота за Европейското

Сърбия победи България с 3:1 гейма в зала „Христо Ботев“

Волейболистките до 22 години с победа в евроквалификациите

Нашите надвиха Хърватия с 3:2 гейма

Александър Николов е в Идеалния отбор на втората седмица на ВНЛ

Той бе сред най-резултатните в Бургас