Чавдар (Бяла Слатина) с първа победа в контролите

ПФК „Чавдар“ (Бяла Слатина) записа първа победа в контролите по време на зимната си подготовка.

Централният нападател на белослатинци Владислав Василев беше над всички и заби двата гола за победата с 2:1 над „Ботев“ (Криводол).

Срещата се игра при доста тежки условия на стадион „Ракета“ в село Бърдарски геран, община Бяла Слатина.
Гостите от Криводол се ориентираха по-бързо на силно заснежения терен и първи стигнаха до гол, като негов автор беше Борис Петков. „Чавдар“ все пак успя да стигне до пълен обрат. Централният нападател на белослатинци Владислав Василев вкара в 42-ата и 47-ата минута за крайния резултат - „Чавдар“ - „Ботев“ 2:1.

Това е първа победа в контролите за възпитаниците на Бойко Величков. Преди това "Чавдар" записа две престижни ремита с отбори от "А" група - с "Академик" (Сф) 1:1 и с "Монтана" (М) 0:0.

Нови

Към отбора на „Чавдар“ се присъединиха трима нови състезатели. Това са вратарят Николай Петков, който е юноша на Литекс, а през последните два сезона е пазил за „Ком-Миньор“ (Берковица), бившият играч на „Чавдар“ Георги Петков-Фокера и Валентин Ванов, за който вече писахме. Освободени играчи ще има в близките дни.

Контузени

С леки мускулни травми са Георги Ковачев и Камен Каменов, които пропуснаха днешната контрола с „Ботев“. Двамата играчи няма да вземат участие и в утрешната приятелска среща с третодивизионния „Бдин“ (Видин). Аут е и Божидар Стойчев, който продължава да се възстановява от контузия, както и болният Мирослав Казачки.

Двубоят с „Бдин“ е утре (четвъртък) от 14:00 часа и ще се играе отново на стадион „Ракета“ в село Бърдарски геран.
Митов: Ако имаме налични всички играчи, ще сме още по-силни