Елитният футболен арбитър Димитър Буров с висока оценка и в Коларово

Огражден спечели областната група Струма-2 след обрат в края

Последният решителен мач от първенството на областна група Струма-2 на стадиона в село Коларово между отборите на местния Подгорец и Огражден 1955  с. Първомай бе ръководен от известния с обективното си и точно съдийство в страната Димитър Буров.

Последният изнесе истинска лекция по рефериране и отсъди всичко, което се случваше на терена.

Този двубой бе от особено значение за определяне на първенеца на областна група Струма-2 и ненапразно бе отправено искане до председателя на ЗС на БФС-София Валентин Чакъров да бъде назначен елитен арбитър.

Първият гол в мача отбелязаха домакините в 12-та минута чрез Андон Мицков за 1:0. На няколко пъти преди и след това възпитаниците на Кирил Атанасов пропуснаха отблизо вратата на домакините.

В последните минути футболистите на Първомай успяха да обърнат до 2:1 с голове на Кристиян Стоилов в 86-та и на Кирил Хаджиев в 89-та минута на и така заслужено получиха Купата за първенец на областна група Струма-2, с което зарадваха над 250 зрители, дошли от Първомай да ги подкрепят.

„Искрена благодарност на председателя на ЗС на БФС-София Валентин Чакъров, че изпрати най-безпристрастния футболен съдия, от когото сме възхитени, наблюдавайки мачове по телевизията. Съдийската тройка, начело с Димитър Буров, заслужава да ръководи мачове от Шампионската лига”, сподели след срещата треньорът на ФК Огражден 1955 Кирил Атанасов.
Вили Вуцов: Бой със сопи и тояги за този с нарядите