Ранен гол донесе победата на Созопол в дербито на Втора лига

Несебър оглави класирането с разгром срещу Оборище

Ранен гол донесе победата на Созопол срещу гостуващия Септември София с 1:0 в дербито на 10-ия кръг от първенството във Втора лига.

Станимир Баев донесе ценните три точки за домакините. Още в 4-ата минута набитият здравеняк се възползва от дълъг извеждащ пас на Деян Христов и закичи топката в горния десен ъгъл на капитана Валентин Галев. В ответната атака Костадин Аджов изскочи на чиста позиция и можеше да изравни, но Мартин Теменлиев го надигра с цената на поражения в слънчевия сплит. Вратарят на „небесносините” имаше още две решаващи намеси до почивката. В 26-ата минута „потърпевш” от вещината му се оказа останалия сам срещу него Асен Чандъров, а в 28-мата и Благой Наков не можа да се зарадва на доброто си изпълнение от фаул.

През второто полувреме домакините продължиха да играят дисциплинирано в защита, но не пропускаха всеки сгоден момент за контраатака. Така в 78-мата минута се стигна до удар в напречната греда от воле на Деян Христов. Септември се отчете само с едно по-опасно слизане на Аджов, чийто шут обаче прати топката високо над рамката.

Созопол регистрира седма поредна „суха мрежа” /шест мача без допуснат гол във Втора лига и един за купата/, което даде повод за основателно задоволство на старши треньора Румен Димов. Като основни аргументи за победата в дербито той изтъкна мъжеството на своите възпитаници, както и отличното спазване на тактическите указания.

Загубата на Созопол позволи на Несебър да оглави класирането и тимът го стори след успех с класическото 3:0 над Оборище.