Австралийските олимпийци си извоюваха „боксиращото кенгуру”

Австралийските олимпийци си извоюваха „боксиращото кенгуру”

Олимпийският контингент на Австралия за зимните игри във Ванкувър си извоюва правото да разгърне флаг с изображението на боксиращо кенгуру, което е един от символите на страната

Олимпийският контингент на Австралия за зимните игри във Ванкувър си извоюва правото да разгърне флаг с изображението на боксиращо кенгуру, което е един от символите на страната. Разрешението след няколкодневни спорове даде президентът на Международния олимпийски комитет Жак Рох. Той отмени забраната за използване на флага, която бе наложена преди настаняването на спортистите в олимпийското село.

 

Забраната за използване изображението на кенкгуруто с червени боксови ръкавици бе поставена от олимпийския комитет, тъй като е запазен рекламен знак на Австралийския олимпийски комитет, а демонстрацията на подобни изображения може да бъде възприета като реклама.
 
Казусът бе обсъден по време на среща на Жак Рох и президентът на Австралийския олимпийски комитет Джон Коутс. След това Рох е изпратил писмено разрешение до спортистите в олимпийското село.
 
Според Коутс австралийските спортисти използват въпросното изображение непрекъснато от Игрите в Сидни през 2000 г. до ден днешен и никога не са срещали проблеми за това. 
IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.