Австриец спечели състезанието от Световната купа по ски-скок в Пьончан

Австриец спечели състезанието от Световната купа по ски-скок в Пьончан

Владимир Зографски не успя да прескочи квалификациите

Австриецът Щефан Крафт спечели убедително състезанието от Световната купа по ски-скок в Пьончан (Република Корея). 23-годишният Крафт беше най-добър на голямата щанца и след скокове от 138.0 и 137.5 метра завърши на първото място с актив от 293.5 точки. Така той записа осмата си победа за Световната купа и четвърта за сезона.

Втори се нареди германецът Андреас Велингер с 279.8 точки след два опита от по 136.0 метра. Трети се класира олимпийският шампион и лидер в генералното класиране за сезона Камил Стох (Полша) с 268.2 точки (126.5 и 134.0 метра).

Владимир Зографски не успя да преодолеее квалификациите и не участва в състезанието. Стох остана на върха в подреждането след 23 от 33 състезания с 1240 точки, пред Крафт с 1140 точки и Даниел Андре Танде от Норвегия с 1074 точки. Зографски все още няма актив през кампанията.

Топ-скиорка прекрати кариерата си

Лара Гут-Бехрами сложи край на своята кариера

Алберт Попов и Калин Златков са на първия си подготвителен лагер на сняг в Германия

С отбора в Германия бе и отговорникът за алпийците в БФСки Иван Каневчев

Зографски започна участието си в лятната верига Гран При по ски скокове

Зографски се нареди на 21-о място

Весела Лечева: Българските спортисти изиграха ключова роля за запазването на сноуборда

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер намекна, че наследникът му Джани Инфантино трябва да напусне поста си след случая с Фоларин Балогун на Мондиал 2026.

 Отлично! МОК остави остави алпийския сноуборд в олимпийската програма

Голяма новина за българския спорт дойде след заседанието на Изпълнителното бюро на Международния олимпийски комитет (МОК)

Дафовска след катастрофата: Добре съм, бъдете здрави

Единствената българска олимпийска шампионка в зимните спортове Екатерина Дафовска успокои фенове и приятели след претърпяната катастрофа.