Aвстрийска доминация в първия манш на слалома в Банско

Aвстрийска доминация в първия манш на слалома в Банско

Костелич аут

Двукратният световен шампион в слалома Марио Мат (Австрия) спечели първия манш от слалома от Световната купа в Банско, който се провежда на пистата “Бъндеришка поляна“. Австриецът се представи най-стабилно от всички и завърши първи с време с 54,21 сек.

Австрийската доминация в първия манш в слалома днес беше пълна, след като на втора позиция се нареди сънародникът на Мат - Райнфрид Хербст, който изостана само на 0,12 сек от Мат. Хербст е сребърен медалист в слалома от Олимпийските игри в Торино`2006 и носител на малкия глобус в слалома за миналия сезон.

Трети в първия манш се нареди шведът Андре Мюрер, който остана на 0,39 сек от Мат. Мюрер е и сред големите фаворити за крайната победа в слалома. Четвърта позиция след първия манш заема канадецът Михаел Яник с изоставане от 0,43 сек. Пети и шести финишираха италианците Стефано Жрос и Кристиян Девил. Грос завърши с изоставане от 0,56 сек, а Девил с 0,63 сек.

Водачът в генералното класиране за Световната купа Ивича Костелич приключи участието си в Банско по разочароващ начин, след като пропусна врата в средата на трасето и не успя да завърши. Както е известно, хърватинът, който пристигна в България с контузия, вчера завърши пети в суперкомбинацията.

Победителят в суперкомбинацията от вчера носител на три медала от завършилото съвсем наскоро световно първенство в Гармиш-Партенкирхен Кристоф Инерхофер (Италия) не застана на старт в днешния слалом.

"Много отдавна не ми се е случвало да водя след първия манш. Пистата ми допада, засега всичко се развива отлично за мен и се надявам във втория манш също да се представя подобаващо. Условията в Банско са страхотни. Хората тук са големи любители на ските", заяви лидерът след първия манш Марио Мат.

С най-предно класиране от българите завърши ветеранът Стефан Георгиев, който остана 52-ри с изоставане от 5,34 сек. Веднага след него се нареди Никола Чонгаров с изоставане от 5,37 сек от победителя Мат. Деян Тодоров зае 54-ото място с изоставане от 6,15 сек. Захари Янакиев зае последната 57-ма позиция, след като изостана на 7,44 сек от Мат.

Австриецът с български паспорт Килиан Албрехт, за когото това беше последно състезание в кариерата, отпадна още в началото на своето спускане. Най-добре представащият се български скиор през този сезон Георги Георгиев не издържа на напрежението и също не успя да завърши.

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Четирикратен олимпийски шампион национал на 44 години

Четирикратният олимпийски шампион по ски скокове Симон Аман направи първа стъпка към участие в осмите си зимни игри, след като 44-годишният състезател беше номиниран в отбора на Швейцария за първите три състезания от Световната купа.

100 дни до Игрите в Милано-Кортина 2026: Рекорден приток на туристи

С все по-малко от 100 дни до откриването на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина 2026, данните за въздушния трафик показват експлозивен ръст на очакванията.

Новобранецът в НХЛ с два гола за Айлендърс

Първият в драфта на Националната хокейна лига (НХЛ) за 2025-а година Матю Шефер донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 3:2 над Калъмбъс две попадения, като вторият гол осигури равенството малко преди края.

400 фигуристи на турнира "Денкова-Стависки къп" в София

Близо 400 фигуристи от 34 нации ще участват в тазгодишното издание на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова-Стависки къп".

Монреал Канейдиънс надви Отава Сенатърс в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултати от НХЛ

Тази нощ се изиграха три мача

Милано-Кортина 2026 – ключът към бъдещето на Зимните олимпийски игри

Предстоящите Зимни олимпийски игри в Милано и Кортина се смятат за решаващ момент за бъдещето на целия олимпийски модел.

Гол на капитана Джей Ти Милър в продължението донесе победата на Ню Йорк Рейнджърс

С гол на своя капитан Джей Ти Милър 2:49 минути след началото на продължението отборът на Ню Йорк Рейнджърс спечели с 4:3 визитата си на Едмънтън Ойлърс.