България със световен студентски шампион

България със световен студентски шампион

"Впечатляващ успех - за второ поредна година студентския спорт в България е със световни титли," коментира доц. Златко Джуров

България спечели злато на Световното студентско първенство по ски-ориентиране. На шампионата в Тула (Русия) Станимир Беломъжев грабна титлата в спринта, като фишира за 10.56 мин. В един изключително оспорван финал българинът изпревари само с 5 секунди Юри Юзуковски от Баларус, трети на 20 секунди от шампиона финишира Томас Котрофи от Финландия.

 

Победата дава отлична възможност на Беломъжеев да дублира златото утре в преследването, когато ще стартира пръв със съответната преднина, съобщава www.aus.bg.

 

Станимир е трикратен европейски шампион и двукратен сребърен медалист от световни първенства. В момента е водач в световната ранглиста. Негов треньор е баща му Иван Беломъжев.

 

Другата наша представителка на Световното студентско първенство в Тула е завършилата на 18-о място в спринта Антоанета Дяксова.

 

"Впечатляващ успех - за второ поредна година студентския спорт в България е със световни титли," коментира доц. Златко Джуров, председател на Асоциацията за университетски спорт в България АУС Академик. "С много трудности успяхме да осигурим пътуването на нашите състезатели за шампионата на планетата и ето, че си е заслужавало. Вярвам, че това ще бъде оценено от институциите, които отговарят за развитието на студентския спорт у нас. Надявам се и утре в преследването да имаме още поведи за радост," каза още Джуров.

 

Миналата зима България спечели две световни титли от Универсиадата - Сани Жекова в бордъркроса и Владимир Зографски в ски-скока.

 

Нашите състезатели се завръщат от Тула в България във вторник, 16 февруари, с полет от Москва, който се очаква да кацне на Терминал 2 на Аерогара София в 12.25 ч.

Малена Замфирова финалист в наградите на ЕОК

Ново голямо признание за българската сноубордистка

Милена Тодорова с бронз от престижен старт по летен биатлон

Милена Тодорова записа поредния си значим успех с медал от много силното състезание по летен биатлон в Германия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА