Бостън на победа от финала в Източната конференция

Бостън на победа от финала в Източната конференция

Бостън разби домакина Филаделфия с 4:1 и се доближи на победа от финала в плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Бостън разби домакина Филаделфия с 4:1 и се доближи на победа от финала в плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Блейк Уийлър, Мирослав Шатан, Марк Реки и Патрис Бержерон на празна врата реализираха попаденията за гостите, които поведоха с 3:0 победи в серията.

Арън Ашръм изведе Филаделфия напред в 2:32 минута на двубоя, но до края вратарят Туука Раск беше безгрешен и отрази 34 шайби.

Бостън никога в историята си не е губил плейофна серия, след като е повеждал в резултата с 3:0 успеха.

Чикаго спечели с 5:2 във Ванкувър и поведе с 2:1 победи в полуфиналния мач от Западната конференция. Дъстин Байфюлиън се отличи с хеттрик за гостите, а Крис Верстеег и Мариан Хоса също се разписаха.

Джонатан Тейвс се отличи с три асистенции, а вратарят Анти Ниеми отрази 31 удара. Яник Хансен и Александър Бъроуз намалиха до 2:3 за домакините в края на втората част след асистенции на Сами Сало и Александър Едлер и при двете попадения, но за повече канадците нямаха сили. 
Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).