Домрачова спечели последния спринт за сезона в биатлона

Тройната олимпийска шампионка от Сочи Даря Домрачова (Беларус) спечели последния спринт за сезона на 7,5 километра, валиден за Световната купа по биатлон.

Тройната олимпийска шампионка от Сочи Даря Домрачова (Беларус) спечели последния спринт за сезона на 7,5 километра, валиден за Световната купа по биатлон. Домрачова победи в норвежкия зимен център Холменколен с време 22:18,8 минути, като допусна една грешка при стрелбата. Домрачова изпревари с 10,7 секунди Тора Бергер (Норвегия) и с 33 секунди Сюзън Дънкли (САЩ). Бергер и Дънкли не допуснаха грешки в стрелбата.

Кайса Макарайнен (Финландия) се класира на 23-о място днес, на 1:26,2 минути след победителката Домрачова, след ато допусна 4 грешки в стрелбата. Макарайнен спечели малкия глобус в сприна и продължава да води в генералното класиране за Световната купа по биатлон за жени след 20 от общо 22 старта.

От българките Емилия Йорданова (България) се класира на 73-о място с 2 грешки в стрелбата и време 25:34,3 минути. Десислава Стоянова е на 85-о място с 3 грешки в стрелбата и време 26:37,5 минути. Дафинка Коева пък зае предпоследното, 93-о място с 6 грешки в стрелбата и време 28:35,9 минути. 94 биатлонистки завършиха днешния старт в Холменколен.

ОБЗОР: НХЛ ще има нов шампион